W tym numerze:

Str. 3                Wiadomości z Pożowskiej

– Darmowa energia w Gminie Końskowola

– Informacja z procedury zmiany planu miejscowego (UG Końskowola)

-Wycinka drzew i krzewów na nowych zasadach

Str. 4                Pozostaną w pamięci

Str. 4-6            Pożegnanie Płk. pil. Janowi Białowąsowi (przyjaciele, M. Białowąs-Burczak)

– Wygrana batalia płk Jana Białowąsa (A. Kruczek)

Str. 6-7            Zbigniew Sykut (1937-2016) (B. Rybaniec, T. Dymek)

– Wspomnienie (T. Dymek)

– Wspomnienie o Zbigniewie Sykucie (J. Mizińska, Kamień 2017)

Str. 7-8            Anna Henryka Pustowójtówna – cicha bohaterka (oprac. D. Chyl)

Str. 8-10          Co w GOK-u piszczy?

– Warsztaty florystyczne – przygotowanie stroików świątecznych (T. Dymek)

– Wystawa malarstwa Jerzego Bozika (J. Żurkowska)

Jerzy Bozik

– II Przegląd Kolęd i Pastorałek (J. Żurkowska)

– Podziękowania (Akcja Katolicka przy Parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Końskowoli)

– 25. Finał WOŚP za nami (J. Żurkowska)

Str. 11-13        Żylaki? Jest na nie sposób! (A. Próchniak)

Str. 13-14        Bank Spółdzielczy w Końskowoli – Super Lider Zrzeszenia 2015 (E. Domagała)

Str. 14              Szef kuchni Jarosław Wawer poleca!

Str. 15-17        Kącik gimnazjalisty

– Życzenia Noworoczne (A. Owczarz kl. III a)

– Zajęcia profilaktyczne (A. Rodzik kl. III c)

– Przedstawienie „Kopciuszek” (A. Drzazga kl. II c)

– Wyjazd do Teatru Muzycznego (A. Drzazga kl. II c)

– Jasełka (A. Sykut kl. III b)

Str. 17-18        Szkolne Koło Caritas

– Krańce świata czyli „Bal wolontariusza” (K. Głębicka kl. III b Gimnazjum)

– Wolontariusz Caritas – to brzmi dumnie

Świąteczna zbiórka żywności

Przygotowanie serc do Bożego Narodzenia

Spotkanie wigilijne (T. Czarnowski kl. V b SP w Końskowoli)

Str. 18              Wieści ze szkolnej ławy

– Projekt edukacyjny KidSpeak w Szkole Podstawowej w Chrząchowie i w Gminnym Przedszkolu w Końskowoli (M. Kulińska)

Str. 19              Sport

– Piłka nożna

Statystyczne podsumowanie rundy jesiennej IV ligi 2016/2017

Terminarz meczów Powiślaka w rundzie wiosennej IV ligi

– Siatkówka

Wyniki Powiślaka w III lidze siatkarskiej (T. Owczarz)

Str. 20              Biblioteka proponuje

Str. 21              Ferie w Kulturze!

Str. 21              Zostań członkiem Akademii Młodzieżowej (K. Kufel)

Str. 21              Gminny Ośrodek Kultury zaprasza!

Str. 22              Kino Sybilla zaprasza!

Str. 22              Skarby Gminy Końskowola

Str. 22              Z Żałobnej Karty