Zapraszamy na wernisaż twórczości Pani Teresy Marii Przypis,

który odbędzie się13 lutego 2020 roku o godz. 17.00 w sali wystawienniczej GOK.

Pani Teresa jest mieszkanką Końskowoli. Jej ulubioną techniką malarską jest olej na płótnie, chociaż obroniła

dyplom z grafiki artystycznej (linoryt) w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie.

Była nauczycielem plastyki.

Uczestniczyła w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach malarskich oraz miała kilka wystaw indywidualnych.

Ma świadomość że jest zwykłym artystą rzemieślnikiem – indywidualnym wytwórcą przedmiotu estetycznego.

Zajmuje się też rękodziełem artystycznym, koronek, szydełkiem wykonanych rozet, które wtapia w swoje kompozycje.

Artystkę zachwyca piękno miejsc, których za chwilę może już nie będzie oraz piękno rodzimych kwiatów, owoców i krajobrazów.

Prezentowany w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskowoli zbiór prac, powstał właśnie z takiej wewnętrznej potrzeby pokazania

piękna, a rozpoznanie wartości estetycznej i doszukiwanie się głębszych refleksji pozostawia odbiorcom.