Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Motto tegorocznej wystawy brzmi „Posługujemy się kolorami, ale malujemy sercem” (Chardin)

Wystawa obejmuje różnorodną twórczość rodzimych artystów i rękodzielników – osób mieszkających i pracujących na terenie Gminy Końskowola a także pochodzących z naszego regionu. Niektórzy zajmują się sztuką zawodowo, inni traktują ją jako hobby. Nasi twórcy malują, rzeźbią, haftują i nie tylko. Biorą udział w plenerach, licznych wystawach i konkursach. Praca, jaką wykonują wywodzi się z potrzeby serca, uchwycenia piękna i przedstawienia go innym.W tym roku dzieła naszych artystów możemy podziwiać nie wychodząc z domu.

Na portalu FB GOK i w Galerii na naszej stronie internetowej znajdują się nadesłane przez twórców 

W XX wystawie udział bierze 30 artystów, a informacje o nich prezentujemy poniżej ….

Beata Kośnic – pracuje jako nauczyciel religii i geografii. Od dziecka bardzo lubi rysować, szczególnie zwierzęta. Przez wiele lat uczestniczyła w zajęciach plastycznych, prowadzonych w POK „Dom Chemika” pod kierunkiem p. Zbigniewa Pieleszka. Obecnie wykonuje bardzo dużo dekoracji na uroczystości szkolne, wiele prac kreatywnych z krepiny i papieru. Szczególnie lubi rysować pastelami i kredkami. Ulubiona tematyka to konie i kwiaty.Od 2010 roku bierze udział w Plenerach Malarskich w Końskowoli. Swoje prace prezentowała na wystawach poplenerowych w czasie Święta Róż.

Agata Olsińska – pochodzi z Lublina, mgr biologii, ukończyła studia podyplomowe „Edukacje plastyczna”. Od dwóch lat mieszka w Końskowoli, nauczycielka biologii i plastyki w SP3, w Puławach. Pasja: malowanie obrazów.

Aleksandra Lewtak-Borowiec – pochodzi z Młynek, od dawna mieszka w Chełmie. Tworzy w grupie „Pasja” przy Chełmskim Domu Kultury. Bierze udział wystawach i plenerach.  Ostatnio pracuje nad cyklami obrazów pt. „Nocturny” i „Kosmos”.

Agnieszka Koter mieszka w Witowicach. Należy do grupy Rodzimych Artystów.  Szydełkuje robi na drutach, wyplata z papierowej wikliny, jednak najchętniej lubi pracować w technice scrapbookingu, w której to wykonuje albumy, kartki świąteczne i okolicznościowe oraz papeterię ślubną.

Dariusz Jasiocha – mieszka w Puławach, a drugim jego domem jest rodzinna miejscowość Nowy Pożóg, gdzie zajmuje się ogrodnictwem. Wykształcenie wyższe artystyczne. Twórczo zajmuje się malarstwem olejnym i rysunkiem. Inspiracje czerpie z rodzinnych pejzaży i urokliwych zakątków ziemi puławskiej. Z wielką łatwością potrafi uchwycić ich naturalne piękno. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Miał szereg wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Irena Frejowska – mieszka w Klementowicach. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Pracowała w szkolnictwie, obecnie na emeryturze. Należy do Związku Nauczycieli Plastyków. Maluje i rysuje pastelami i farbami olejnymi. Tematem prac są głównie kwiaty i pejzaże. Bierze udział w plenerach i wystawach m.in. w plenerach różanych organizowanych przez GOK Końskowola.

Beata Gryka – mieszka w Końskowoli. Pracuje w Szkole Podstawowej w Końskowoli. Absolwentka PLSP Nałęczów i UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką oraz plastyką użytkową (zdobienie ceramiki, zabawkarstwo). Bierze udział w wystawach i plenerach.

Beata Wiejak mieszka w Skowieszynie, studiuje we Wrocławiu. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Chełmońskiego w Nałęczowie. Bierze udział w wystawach i plenerach. Obecnie broni pracę magisterską na Uniwersytecie Wrocławskim, kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność media relations.

Bernarda Julia Rzechowska mieszka w Puławach. Pozostaje pod urokiem Końskowoli. Jest autorką cykli: „Końskowola w malarstwie”, „Motywy Końskowoli w wycinance”,  „Perełki Końskowoli- fotografia”, „ Papierowe pejzaże Końskowolskiej Ziemi”. Uczestniczy w plenerach i w Wystawach Twórczości rodzimych Artystów. Prezentowała swoją twórczość w GOK na wystawie indywidualnej i pokazach zbiorowych „ W poszukiwaniu piękna”, „Barwą i kreska”. Jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli plastyków i Puławskiej Akademii Plastycznej.

Zbigniew Kozak – pochodzi z Sielc, mieszka w Puławach. Członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Rzeźbą ludową zajmuje się od dawna. Rzeźbi w drewnie świątki, dawnych ludzi z symbolicznymi narzędziami wykonywanej przez nich pracy oraz naturę. Pisze wiersze i opowiadania o tradycji oraz zwyczajach ludowych. W dorobku ma już kilka tomików książek m. in. dla dzieci pt. „Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki”. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz kiermaszach.

Elżbieta Mech-Osińska mieszka i pracuje w  Puławach.Ukończyła studia na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie Wydział Artystyczny oraz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Wydział Teologii. W pracy zawodowej związana z oświatą, najpierw w Młodzieżowym Domu Kultury jako instruktor plastyki i kierownik działu artystycznego, obecnie jako dyplomowany nauczyciel religii i  plastyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2  w Puławach. Jej pasją jest malarstwo olejne, akwarela i rysunek pastelami. Tematem wiodącym są kwiaty i martwa natura. W dorobku artystycznym ma szereg wystaw indywidualnych i udział w wielu wystawach zbiorowych. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Elżbieta Urbanek – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Końskowoli im. K. Walczak, organizator  Wystaw Rodzimych Artystów i plenerów różanych. Maluje, zajmuje się makramą i filcowaniem oraz papieroplastyką w wolnych chwilach. Uczestniczy w plenerach i wystawach zbiorowych.

Grażyna Pietrasz Kęsik – mieszka w Witowicach. Od kilku lat zajmuje się haftem krzyżykowym. Lubi haftować malarstwo znanych mistrzów. Obrazy te o dość dużych wymiarach, cechuje wielka precyzja wykonania i dobór kolorystyki nici, co daje wrażenie dobrze wykonanej kopii.  Co roku prezentuje swoje prace na zbiorowej wystawie Twórczości Rodzimych artystów. Bierze udział w licznych wystawach.

Grzegorz Próchniak mieszka w Rudach. Absolwent Politechniki w Radomiu, grafik komputerowy, nauczyciel techniki i informatyki. Malarstwo traktuje jako hobby. Maluje głównie pejzaże.

Jadwiga Jończyk mieszka w Sielcach i jest na emeryturze. Potrzeba przeniesienia na papier własnych myśli i wizji zaczęła się u Pani Jadwigi od dawna, ale dopiero na emeryturze ma czas na realizację. Rysunku nikt jej nie uczył. Rysuje zwykłymi kredkami ołówkowymi i pastelami. Miała wystawę indywidualną w GOK Końskowola i uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych.

Janusz Ejtel mieszka w Skowieszynie. Sztuką interesuje się od dawna – szczególnie rzeźbą w drewnie. Wrodzony talent oraz dobre opanowanie warsztatu, przyczyniły się do powstania licznych rzeźb, płaskorzeźb i przedmiotów użytkowych m.in. mebli. Jego rzeźby zdobią wiele mieszkań prywatnych i miejsc użyteczności publicznych.

Jerzy Gembal urodził się i wychował w Końskowoli. Mieszka w Lublinie i jest na emeryturze. Maluje od dawna farbami olejnymi, akwarelami, akrylami oraz szkicuje i rysuje. Tematem jego obrazów są najczęściej pejzaże, kompozycje kwiatowe i architektura. Brał udział w licznych wystawach i plenerach.

Joanna Kłopot mieszka w Końskowoli. Jej pasja to malowanie, najczęściej kwiatów, może dlatego że lubi i projektuje ogrody. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Joanna Kowalska-Rybicka wychowała się i mieszkała w Końskowoli obecnie w Krakowie. Ukończyła  PLSP w Nałęczowie, Akademię Pedagogiczną w Krakowie na kierunku edukacja artystyczna.  Prowadzi  pracownię witrażu „Zu – Zuza”.  Wykonuje  przedmioty  dekoracyjne i biżuterię. Brała udział w wystawie indywidualnej i zbiorowej w GOK Końskowola.

Jolanta Wawer – Nauczycielka w Gminnym Przedszkolu w Końskowoli. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie. Tworzy w technice akwareli, rysuje pastelami, kredką. Ilustratorka książek, pt. „Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki” do wierszy Zbigniewa Kozaka i wierszy Henryka SułkaAutorka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Krystyna Koter jest z Rud. Rzeźbą z utwardzanych tkanin i mas plastycznych zajmuje się od dwóch lat. Są to najczęściej postacie aniołów.

Krystyna Pielak mieszka w Witowicach. Zajmuje się haftem krzyżykowym. „Haftowanie było moją pasją od młodości, jednak nie zawsze miałam czas się nim zajmować.   Dopiero kiedy przeszłam na emeryturę, bez przeszkód mogę oddawać się swojemu hobby”. Bierze udział w wystawach w GOK Końskowola.

Magdalena Gębal mieszka w Witowicach, wykształcenie ekonomiczne. Uprawia malarstwo sztalugowe. Maluje architekturę i pejzaże. Należy do Puławskiej Akademii Plastycznej. Uczestniczy w plenerach i wystawach między innymi i w GOK Końskowola.

Magdalena Kusiak mieszka w Rudach. Ukończyła  PLSP  Nałęczów, studiowała  architekturę i w takim zawodzie pracuje. Malarstwo jest jej pasją. Na tej wystawie eksponowane są prace akrylowe na płótnie. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz plenerach.

Olga Sułek mieszka w Opoce, pracuje w GOK Końskowola. Ukończyła wydział artystyczny UMCS w Kazimierzu Dolnym – specjalizacja grafika. Maluje, rysuje oraz zajmuje się fotografią i grafiką komputerową. Wykonała zdjęcia z grafiką do kalendarza. Wystawiała prace w GOK Końskowola na Wystawie Rodzimych Artystów.

Paweł Gryka mieszka w Końskowoli. Malarstwo i rysunek traktuje jako hobby. Uczestnik licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Piotr Komsta – mieszkaniec Końskowoli. Studiował w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, specjalizacja malarstwo. Zajmuje się malarstwem, grafiką oraz rzeźbą. Malarstwo, które uprawia to mieszanina surrealistycznych wizji, symboliki, ale również tematów tradycyjnych jak pejzaż, portret i akt. Bierze udział w wystawach w GOK Końskowola.

Teresa Maria Przypis obecnie mieszka w Końskowoli. Pochodzi z Kraśnika.Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem w technice olejnej oraz rękodziełem artystycznym. Brała udział w ubiegłorocznym Przeglądzie Twórczości Rodzimych Artystów. Swoje prace malarskie prezentowała na wystawie indywidualnej w lutym 2020 roku w GOK Końskowola.

Urszula Paluch mieszka w Rudach, jest nauczycielką. Pracowała jako nauczyciel plastyki w szkole podstawowej, a obecnie uczy języka niemieckiego. Najczęściej maluje suchymi pastelami kwiaty i pejzaże. Miała szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Waldemar Kowalik – mieszkaniec Końskowoli. Zajmuje się malowaniem obrazów olejnych na płótnie, twórczość amatorska. Tematyka dowolna przeważnie konie i pejzaże. Liczne prace w zbiorach prywatnych.

Zbigniew Kozak – pochodzi z Sielc, mieszka w Puławach. Członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Rzeźbą ludową zajmuje się od dawna. Rzeźbi w drewnie świątki, dawnych ludzi z symbolicznymi narzędziami wykonywanej przez nich pracy oraz naturę. Pisze wiersze i opowiadania o tradycji oraz zwyczajach ludowych. W dorobku ma już kilka tomików książek m. in. dla dzieci pt. „Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki”. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz kiermaszach.

Czcionka
Kontrast
Click to listen highlighted text!