Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli i Biblioteka Publiczna w Końskowoli zapraszają na wystawę fotograficzną autorstwa Olgi Sułek.

ZACZYTANI

Wystawa powstała z okazji jubileuszu 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Końskowoli. Głównym celem powstania projektu była promocja czytania, oraz zachęcenie społeczeństwa do wyjścia z książką w plener.
Fotografie przedstawiają ludzi w czterech grupach wiekowych: dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze, które czytają książki. W tle znajdują się piękne zakątki gminy Końskowola.
Myślą przewodnią umieszczonych w nim fotografii, jest cytat Umberto Eco: „Kto czyta książki żyje podwójnie”.
Grafiki, które pojawiają się na zdjęciach są jakby widmem lektury, która przekrada się do świata rzeczywistego. Zamysłem było pokazanie jak zmienia się świat wokół zaczytanych, czyli ludzi pochłoniętych lekturą. Na pozór zwyczajna przestrzeń – jak pole po żniwach – może zamienić się w zapierającą dech w piersiach walkę smoków. Wszystko jest tylko kwestią dobrej książki i nieograniczonych horyzontów naszej wyobraźni.

Wystawa fotograficzna będzie otwarta do dnia 5 stycznia 2020.
Zapraszamy!