W tym numerze:

Str. 3                Wiadomości z Pożowskiej

– Stypendia sportowe Wójta Gminy Końskowola (JŻ)

– Ogłoszenie (o dodatkowym naborze w projekcie „Zielona energia szansą rozwoju gminy Końskowola”

– Informacja dla osób już uczestniczących w projekcie

– Lokalna grupa działania „Zielony Pierścień” zaprasza na szkolenie w sprawie przygotowania wniosku i biznes planu na wsparcie ba start-up

Str. 4                Wieści z „naszego” banku (E. Domagała)

Str. 4                Oszuści grasują w Gminie Końskowola (J. Żurkowska)

Str. 5                Nie daj się oszukać!! Metodą „na wnuczka”, „policjanta” lub „funkcjonariusza CBŚ” (M. Chrzan – BS w Końskowoli)

Str. 6                Podziękowania od pierwszej damy wraz z pamiątkowym egzemplarzem lektury Narodowego Czytania 2017

Str.8-12           Wieści ze szkolnej ławy

– Zespół Placówek Oświatowych w Starym Pożogu

Podziękowania ze schroniska

Próba ewakuacja

Konkurs piosenki angielskiej

Wspólne kolędowanie

Wyjazd mikołajkowy (N. Trochim)

– Zespół Szkół w Końskowoli – Szkoła Podstawowa

Profilaktyka w Szkole Podstawowej w Końskowoli (E. Janeczek)

Konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa” (A. Matras, M. Woźniak, K. Kufel)

– Szkoła Podstawowa w Chrząchowie

Spotkanie z Małgorzatą Nowak (J. Borucka)

Wyjazd na Teatrzyk (Wychowawcy klas 0-III)

Warsztaty plastyczne (A. Piłat)

Projekt edukacyjny „International Education” (M. Kuklińska)

Mikołajki (M. Rutkowska)

Kilka słów o tym, co słychać w szkolnej bibliotece (J. Borucka)

Str. 12-14        Pamiętnik Wolontariusza Szkolnego Koła Caritas

– Mój pierwszy raz (Z. Figiel IV a)

– Prezenty z nieba (Z i T. Czarnowski kl. IV d i VI b)

– Krówka w akcji (M. Radomska VII a)

– Kilogramy serca (J. Przepiórka II b i I. Przepiórka IV b)

– Warto pomagać (I. Bochniak kl. III c)

– Wkręć się do pomocy (A. Suszek VII a)

– Konkurs „Łańcuchy dobroci” (Z. Lewtak II c)

Wkładka: Szopki Bożonarodzeniowe, III Przegląd Kolęd, Pastorałek i Jasełek, Świąteczna i Charytatywna działalność młodzieży z gm. Końskowola

Str. 14              Misterium Męki Pańskiej Kraków 2018

Str. 15              Hej, Kolęda, Kolęda… (s. Natanaela, klasa III b – Szkoła Podstawowa w Końskowoli)

Str. 16              III Przegląd Kolęd, Pastorałek i Jasełek oraz 26. Finał WOŚP za nami (J. Żurkowska)

Str. 17              Wystawa Jolanty Wawer w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie (E. Urbanek)

Str. 17-18        Kącik gimnazjalisty

– Akcja „Polacy – Rodakom” (R. Polak)

– I ty możesz zostać Świętym Mikołajem (N. Okoń)

– Jak świętowaliśmy Boże Narodzenie w naszej szkole? (A. Drzazga kl. III c)

Str. 18              Spotkanie autorskie z Jolantą Schwalbe (JŻ)

Str. 19              Coś dla ducha, coś dla ciała…

– To co spełniło swoje zadanie – powinno odejść. (A. Pytlak)

Str. 20-21        Medyczka

– Nowoczesna diagnostyka i troska o płodność (z modelem Creighton), (A. Bondel)

Str. 22              Z poezji czytelników

– Na starym strychu (H. Sułek)

Str. 22              Z Żałobnej Karty