W tym numerze:

Str. 3-5            Wiadomości z Pożowskiej

– „Nie” dla funduszu sołeckiego (J. Żurkowska)

– Większość ofiar przemocy cierpi w milczeniu (U. Wiejak)

– Konferencja Regionalna dla urzędników USC (red.)

– Jubileusz setnych urodzin  (J. Żurkowska, D. Sułek)

Str. 6                Coś dla ducha, coś dla ciała… (A. Pytlak)

Str. 7-8            Medyczka

– Leczenie kanałowe (A. Bondel)

Str. 8-10          Przyjaciele dla Floriana (S. Jagielska)

Str. 10              Wieści ze szkolnej ławy

– Zespół Placówek Oświatowych w Starym Pożogu

Wyjazd klasowy w ferie (N. Trochim)

Szlakiem krasnoludków (A. Waś)

Przedstawiciele KRUS’u w naszej szkole (N. Trochim)

Certyfikat dobrze zaprojektowanej szkoły (N. Trochim)

– ZS w Końskowoli – Szkoła Podstawowa

Światowy Dzień Kota (E. Kołodyńska, M. Woch)

Str. 12-13        Kącik gimnazjalisty

– Obóz narciarski 2018 (K. Radwan, M. Miąsik kl. III c)

– Wizyta w Młodzieżowym Centrum Kariery (M. Sykut kl. III c)

– Zawody w piłkę siatkową w Nałęczowie (I. Bochniak kl. III c)

– Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego (A. Drzazga kl. III c)

– Święto Żołnierzy Wyklętych (A. Drzazga kl. III c)

Wkładka: Dzień pamięci żołnierzy wyklętych, Jubileusz setnych urodzin Janiny Kozak, Grupy sportowe, Dzień Kobiet w Końskowoli, Obchody Światowego Dnia Inwalidy

Str. 13-14        Z życia wolontariusza SKC

– Dzień Chorego (J. Przepiórka, I. Gębala, A. Kaczmarska)

Str. 15-18        Co w GOK-u piszczy?

– Końskowola pamięta o „żołnierzach wyklętych” (J. Żurkowska)

– Żołnierze Wyklęci z terenu Gminy Końskowola (oprac. A. Lewtak)

– Dzień Kobiet (J. Żurkowska)

– Światowy Dzień Inwalidy (J. Żurkowska)

– Wystawa malarska „W poszukiwaniu piękna” (E. Urbanek)

– Ogłoszenia: Noc Kultury w Końskowoli i wystawa poświęcona rodzeniu się niepodległości na Ziemi Końskowolskiej.

Str. 19              Sport

– Prezentacja Powiślaka

– Kadra Powiślaka na rundę wiosenną IV Ligi 2017/2018

Str. 19-20        Szef kuchni Jarosław Wawer poleca!

Str. 20-21        Biblioteka proponuje

Str. 21-22        Pamiętniki z życia pilota

– Wojsko

– Zaraźliwi pasjonaci lotnictwa