W tym numerze:

Str. 3                Utrzymać tempo rozwoju… (rozm. J. Żurkowskiej z J. Przednowek)

Str. 3                Absolutorium dla wójta

Str. 4                Konferencja dyrektorów/kierowników środowiskowych domów samopomocy/ośrodków wsparcia województwa lubelskiego (oprac. J. Żurkowska)

Str. 4                Spotkanie integracyjne seniorów (J. Żurkowska)

Str. 5                Rosalia w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie (M. Szymańczyk)

Str. 5                Sielce świętowały (J. Żurkowska)

Str. 6                Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście!!! (Parafianie)

Str. 6                Wkręcona do pomocy (A. Suszek kl. VII a)

Str. 7-14          Wieści ze szkolnej ławy

– Szkoła Podstawowa w Końskowoli

Wycieczka klas IV do Warszawy (W. Stypuła kl. IV a)

Wygraj szansę (E. Owczarz, M. Czarnowska)

Występ w Sielcach (E. Owczarz)

Jak IV a obchodziła Dzień Dziecka (N. Gorczyca, A. Skindzier, K. Bojarszczuk kl. IV a, E. Owczarz)

Wojewódzki Turniej 37. Małego Konkursu Recytatorskiego (A. Pytlak)

Spotkanie z Alpakami (E. Kołodyńska)

Święto Patrona dla Niepodległej (wychowawczynie klas VI a, VII a i VII b we współpracy z P. Pytlakiem i B. Gryką)

– Szkoła Podstawowa w Chrząchowie

Tydzień Bibliotek w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chrząchowie (J. Borucka, B. Ratus)

Dzień Patrona Szkoły (B. Komsta)

Wkładka: Boże Ciało – procesja 2018, otwarcie boiska sportowego w Sielcach, Gminna Biblioteka – dla młodszych i starszych, IV Festiwal teatrów amatorskich w Końskowoli, Spotkanie integracyjne w Rudach, Dzień Dziecka na Rudach.

Kocham was mamo i tato – Święto Rodziny (nauczyciele klas I-III i oddziałów przedszkolnych)

Podsumowanie XV Edycji akcji „Drzewko za butelkę”

Bajkowy Dzień Dziecka (M. Rutkowska)

Str. 15-16        Kącik gimnazjalisty

– Laureaci konkursów recytatorskich w Szkole Podstawowej i Gimnazjum (A. Smęt-Bartuzi, E. Owczarz)

– XVI Młodzieżowa Sesja Naukowa (M. Sykut kl. III c)

– Anita Drzazga Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Kuratorskiego z Ortografii (A. Franczak-Pać)

– Konkurs Chemiczny „Alchemik” (J. Polak kl. III a)

– Podsumowanie wyników XIV Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Naszego Patrona Henryka Sienkiewicza (Organizatorzy)

– Lekcja w Gminie

– Dzień Dziecka w Rudach

Str. 17-19        Sport

– Mistrzostwo zostaje w Końskowoli

– Powiślak Końskowola podsumowanie sezonu 2017/2018

– Występy tenisistów z Gminy Końskowola od kwietnia – czerwca 2018 roku

– Końskowolska Szczypiornistka

Str. 19              Coś dla ducha, coś dla ciała…

– Samopoznanie (A. Pytlak)

Str. 20-21        Medyczka

– Leczenie periodontologiczne kobiet w ciąży (A. Bondel)

Str. 21              Biblioteka

– Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher (T. Dymek)

– Nie tylko o Rybaku i Złotej Rybce (B. Rybaniec)

Str. 22              Kącik Poezji

– Sen o zalewie (H. Sułek)

– Kocie amory (H. Sułek)

– Boże Ciało (R. Sałęga)

Str. 22              Z Żałobnej Karty

Str. 23              Ogłoszenia: Nabór na stanowisko redaktora naczelnego Echa, Otwarty konkurs Literacki „Opowieści o Niepodległej”, Obóz letni z Akademią Młodzieżową, OPS informuje o wnioskach w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych i innych.