Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Julia Quinn – „Mój książę”

Rodzice córek na wydaniu w XIX wieku rozglądali się za kandydatami do ich ręki wśród najlepszych partii, a któż byłby lepszym niż książęcy kawaler? Tak rozpoczyna się historia Bridgertonów. Poznaj Daphne Bridgerton – uroczą i inteligentną dziewczynę, która nie ma powodzenia wśród mężczyzn. Jest rok 1813 i ambitna matka Daphne uczyni wszystko, aby wydać córkę korzystnie za mąż.
Do dziewczyny zgłasza się książę Simon, który w przeciwieństwie do niej ma mnóstwo adoratorek, chcących zdobyć jego serce i usidlić go. Jednak on nie zamierza się szybko żenić. Chcąc uwolnić się od licznych panien na wydaniu i ich matek, zawiera z Daphne układ. Ma udawać jej adoratora, co pozwoli jej zwabić prawdziwych kandydatów do jej ręki, a sam dzięki temu uniknie kolejnych umizgów panien na wydaniu.

Remigiusz Mróz – „Szepty spoza nicości”

Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej, niż powinny – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy.
Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać, ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska, nie potrafi odmówić.

Joanna Jurgała-Jureczka – „Kossakowie. Biały mazur”

Tadeusz i Wojciech Kossakowie, synowie znanego malarza Juliusza, byli bliźniakami. Ożenili się z pannami Kisielnickimi, kuzynkami. Tadeusz i Anna byli rodzicami znanej pisarki: Zofii Kossak-Szczuckiej-Szatkowskiej. Wojciech i Maria wydali na świat poetkę: Lilkę (Marię Pawlikowską-Jasnorzewską), satyryczkę: Madzię (Magdalenę Samozwaniec) i malarza: Jerzego Kossaka. Jak to się stało, że domy podobnych do siebie jak dwie krople wody braci, które prowadziły tak podobne do siebie kobiety, prawie siostry – były odległe, jak dwa różne światy?

Opisy i okładki książek pochodzą ze strony lubimyczytać.pl

Grafika: freepik.com

Click to listen highlighted text!