Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Tydzień Bibliotek to Ogólnopolski Program Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (SBP) realizowany od 8 do 15 maja. Program jest organizowany od 2004 r. w celu promocji czytelnictwa i bibliotek.

Z założenia każda edycja przebiega pod innym hasłem, którego wyboru dokonuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – pomysłodawca i koordynator akcji. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Znajdziesz mnie
w bibliotece”. Autorką hasła jest Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP.

Konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek wygrał projekt Katarzyny Stanny.

Uzasadnienie:

„Obraz smartfona, będącego absolutnie niezbędnym narzędziem społecznej komunikacji młodych osób, skierowany jest do konkretnego odbiorcy treści plakatu. Tzw. tapeta ekranu to znany wizerunek Gutenberga, który świadczy o przywiązaniu właściciela smartfona do świata druku i papieru. Nawet wówczas, gdy odbiorca nie rozpoznaje na portrecie Ojca Drukarstwa, widzi realistycznie przedstawioną historyczną postać. Obraz ten jest dla nadawcy komunikatu (informacji na afiszu) symbolem jego miejsca w Gutenberg-Galaxis. Dzięki temu przekaz o spotkaniu w bibliotece jest wiarygodny. Plakat wyraźnie łączy dwa podstawowe środki przekazu: elektroniczny i tradycyjny analogowy.”

Więcej o Tegorocznym Tygodniu Bibliotek na stronie Tydzień Bibliotek.

Czcionka
Kontrast
Click to listen highlighted text!