Darmowa wypożyczalnia Academica zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Użytkownicy ponad 1250 bibliotek w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.
Z systemu korzystają m.in. duże biblioteki uniwersyteckie oraz biblioteki gminne i szkolne z oddalonych od ośrodków akademickich miejscowości, które dzięki Academice dają studentom i uczniom dostęp do literatury naukowej
i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów. Ta ogromna baza wiedzy jest ważnym narzędziem w nauce,
pracy badawczej i dydaktycznej.

Jak skorzystać z Academica?

Aby skorzystać z Academica należy zarejestrować się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Końskowoli, gdzie czytelnik, który złoży stosowne oświadczenie, otrzyma login oraz hasło do konta i po zalogowaniu będzie miał dostęp do wszystkich publikacji w systemie ACADEMICA – do zasobów nie objętych prawami autorskimi z dowolnego komputera, do zasobów chronionych prawami autorskimi z terminala w GBP w Końskowoli.

Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA!