Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli im. K. Walczak w związku z pandemią w dalszym ciągu nie prowadzi zajęć

Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli im. K. Walczak - w związku z utrzymującą się pandemią do końca grudnia zajęcia w GOK prowadzone będą tylko on-line. 

WYPOŻYCZANIE W BIBLIOTECE

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 28 listopada do dnia 27 grudnia 2020 biblioteka wznawia wypożyczenia w bibliotece na zasadach: jeden czytelnik na 15m2, czyli w naszej bibliotece mogą przebywać maksymalnie dwie osoby; obowiązkowa maseczka zakrywająca nos i usta oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do biblioteki. Prosimy o sprawne wypożyczanie w celu bezpieczeństwa własnego i innych.

Ogłoszenie wyników XIV Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Z. Spasówki

Po przesłuchaniu wszystkich nadesłanych filmów z recytacjami 27 listopada 2020 r. jury konkursowe w składzie: Elżbieta Urbanek, Agnieszka Pytlak, Anna Sikora i Monika Dudzińska biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór tekstów i dostosowanie do możliwości wykonawczych, prawidłową i wyrazistą interpretację, ogólny wyraz artystyczny i zgodność z regulaminem, postanowiło przyznać:

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020

Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli im. K. Walczak jest Beneficjantem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Urząd Gminy Końskowola ogłosił przetarg na wykonanie remontu i wyposażenie GOK w Końskowoli 

 

W dniu 16 listopada 2020 r. Urząd Gminy Końskowola ogłosił przetarg na roboty budowlane w ramach zadania "Remont i wyposażenie budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Końskowoli im. K. Walczak."

Wszystkie informacje i potrzebne dokumenty dostępne są na stronie BIP Gmina Końskowola

WYPOŻYCZENIA W BIBLIOTECE NA TELEFON

Drodzy Czytelnicy, w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 7 do 29 listopada 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli będzie zamknięta. Terminy zwrotów książek zostaną automatycznie przedłużone. Biblioteka Narodowa rekomenduje udostępnianie zbiorów na zewnątrz budynków, które mają być zamknięte dla użytkowników. Procedura zamawiania książek z naszej biblioteki będzie wyglądać następująco:

Zapraszamy do udziału w XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Zuzanny Spasówki

Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości poetów z naszego regionu, aby utrwalić i „ocalić od zapomnienia” to, co w tej poezji i prozie najcenniejsze, czyli: umiłowanie Ojczyzny, domu rodzinnego i piękna otaczającej  przyrody, oraz włączenie młodego pokolenia w kulturę regionu. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

WYSTAWA WYCINANEK

Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli im. K. Walczak zaprasza do obejrzenia wystawy w formie online w galerii na naszej stronie internetowej.

Wycinanka na papierze, to misternie (dokładnie) powycinane formy figuralne, geometryczne i roślinne w obrębie jednego arkusza papieru o dowolnym formacie. Jest jak koronka, utrzymująca wzór między światłem wyciętych otworów. Technika ta jest dość trudna i wymaga dużej precyzji wykonania jak i dobrych materiałów. Fizycznie wystawa będzie miała miejsce w Ratuszu na parterze. Wyeksponowanych jest około 65 prac na 16 planszach, których autorkami są: Irena Frejowska, Joanna Nowakowska, Teresa Maria Przypis i Zofia Zwierzchowska. Obejrzenie jej zależeć będzie od sytuacji pandemicznej i otwarcia samego budynku. Autorki wystawy Irena Frejowska i Teresa Maria Przypis należą do Rodzimych Artystów Końskowoli i często wystawiają swoje prace malarskie.

Wracają zajęcia taneczne dla dzieci!

Pierwsze spotkanie odbędzie się 8.10.2020 (czwartek) w godz. 14.15-15.45. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”. Zainteresowane osoby zapraszamy :)

Zajęcia taneczne w GOK-u!

Chcesz poprawić kondycję i wygląd a przy tym dobrze się bawić? Zapraszamy na zajęcia: Zatańcz ze mną!

  • połączenie treningu funkcjonalnego i różnych stylów tanecznych   pochodzących z najgorętszych stron świata – salsy, reggae, samby, flamenco i wielu innych.
  • nie tylko rozruszasz ciało, ale także zrelaksujesz umysł i poradzisz sobie z nagromadzonym stresem.
  • każda choreografia to oddzielna historia, która stwarza okazję do pokazania swoich emocji i wyrażenia siebie poprzez ruch.
    Zajęcia już od października!

Gdzie:           Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli
Kiedy:            Poniedziałki i czwartki godz. 17:30
Cena:             15 zł/godz.
Kontakt:       tel. 503 533 073; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Mała książka - wielki człowiek" - kolejna edycja w naszej bibliotece!

Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli już po raz trzeci zaprasza dzieci (roczniki 2014 - 2017) do projektu "Mała książka - wielki człowiek". 

Nowy termin zajęć plastycznych dla starszych dzieci i młodzieży!

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież 12+ na zajęcia plastyczne z p. Elżbietą Urbanek w każdy piątek w godzinach 14.00-16.00. Koszt - 15 zł za miesiąc od osoby.

Klauzula RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W KOŃSKOWOLI.

(ogólna)

(zgodna z zapisami art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE  zwanego „RODO”)

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 ul. Lubelska 93
24-130 Końskowola


+48 (81) 881 62 69


gok_konskowola@post.pl


Czynne
poniedziałek - piątek
8.00 - 20.00
sobota
9.00 - 17.00