Lekcja biblioteczna z robotami PHOTON

W piątkowe przedpołudnie 22 listopada, na zajęcia z kodowania przyszły przedszkolaki z grupy 4-5 latków z Przedszkola Gminnego w Końskowoli ze swoją nauczycielką Panią Barbarą Maj.
Na początek dzieci poznały robota Photon, jak się porusza, wydaje dźwięki, następnie uczyły się nim sterować poprzez aplikację Photon Coding zainstalowaną na tabletach. Później poznały bardziej złożone elementy kodowania, gdzie dodaje się różne czynności, które ma wykonać robot. W końcowym efekcie, odtwarzano zapisaną w aplikacji drogę robota. Photon, poruszając się po specjalnej macie, wykonywał takie czynności, jakie zaprogramowały mu dzieci. Każde dziecko, mogło samodzielnie zaprogramować zadania dla robota.
Dzieci poznały łatwy, poziom kodowania, sterowanie robotem (Move) i poziom dla początkujących (Draw) z dodatkowymi czynnościami dla robota. Śmiechu i zabawie nie byłoby końca, gdyby nie zajęcia czekające na nich w Przedszkolu. Myślę, że jeszcze wiele zajęć z kodowania przed nami. Wspólnie będziemy poznawać i uczyć się kodować Photona, pokonując coraz bardziej złożone poziomy trudności.

Klauzula RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W KOŃSKOWOLI.

(ogólna)

(zgodna z zapisami art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE  zwanego „RODO”)

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 ul. Lubelska 93
24-130 Końskowola


+48 (81) 881 62 69


gok_konskowola@post.pl


Czynne
poniedziałek - piątek
8.00 - 20.00
sobota
9.00 - 17.00