Nasze wydawnictwo

Echo Końskowoli

„Echo Końskowoli” – pismo społeczno – kulturowe. Wydawanie raz w miesiącu przez Gminny Ośrodek Kultury. Pierwszy numer ukazał się w 1994 roku. Do tej pory wydanych zostało 192 numery. Pismo przywołuje aktualne wydarzenia z życia gminy, relacjonuje imprezy kulturalne, promuje rodzimych twórców, jak również porusza tematy bardziej ogólne. Obecnie posiada ono stałe rubryki  informacyjne, czyli: „Wiadomości z Pożowskiej” , „Sport w gminie”, „Kącik gimnazjalisty”,  „Biblioteka proponuje” oraz„Z żałobnej karty”. W piśmie pojawiają się również artykuły dotyczące przeszłości region i zawiłości historycznych.

Od czego się zaczeło

Historia Gazety

Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli powstała w 1949 roku i mieściła się przy ulicy Lubelskiej. Od roku 1968 siedzibą jej stał się nowo wybudowany budynek Gminnego Ośrodka Kultury. Na stanowisku kierownika tej instytucji pracowała przez wiele lat Krystyna Szpakowska. Od 1987 r. funkcję kierownika GBP w Końskowoli pełni Bożena Rybaniec, która wraz z Teresą Dymek dba m.in o aktualizację zasobów bibliotecznych oraz fachową obsługę czytelników, prowadząc działalność kulturalną, edukacyjną i wydawniczą.

W 1997 r. Biblioteka decyzją Rady Gminy została połączona z Gminnym Ośrodkiem Kultury w jedną instytucję.

co nowego

Nowości w Echo Końskowola

Aby rozbudzić w młodym człowieku zainteresowania czytelnicze, zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół, na lekcje biblioteczne, spotkania autorskie, warsztaty czytelnicze, spektakle teatralne. W bieżący roku przystąpiliśmy do projektu Instytutu Książki skierowanego dla dzieci trzyletnich „Mała Książka Wielki Człowiek”. Dorosłych zapraszamy na spotkania autorskie i rozmowy o książce w „Zimowym Klubie Czytelniczym”.

Nowością w 2019 roku będzie projekt do którego zostaliśmy przyjęci „Kodowanie w bibliotece – druga edycja”. Ten projekt skierowany będzie dla młodych czytelników już od piątego roku życia, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Wspólnie będziemy uczyć się kodować. Do 113 bibliotek w całej Polsce trafią tablety, gry edukacyjne oraz roboty Photon wraz z akcesoriami.. Jesteśmy wśród tych biblioteki, które wezmą udział w drugiej edycji projektu „Kodowanie w bibliotece”!

Bookcrossing w bibliotece. Od lat mieszkańcy mogą nawzajem wymieniać się książkami, korzystają z otwartej półki bibliotecznej, gdzie zostawiają swoje książki, a inni je biorą. W ten sposób uwolnione książki krążą w społeczeństwie

Przeczytaj starsze wydania

Czcionka
Kontrast