Zapraszamy na KOŃSKOWOLSKĄ NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ!

NOC SIETOJASKA

To stare słowiańskie święto związane z letnim przesileniem, najdłuższym dniem w roku, powitaniem lata. Było świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości, pełnym czarów i wróżb.


W tym dniu dokonywano oczyszczenia, skacząc przez ognisko i dokonując obrzędu kąpieli. Święta Kupały, czy Sobótki, nie dało się usunąć z wierzeń ludu, więc zostało później przejęte przez chrześcijan jako noc świętego Jana - nazwane Nocą Świętojańską.

XXI ŚWIĘTO RÓŻ JUŻ WKRÓTCE!

swieto roz logoUprzejmie informujemy, że tegoroczne Święto Róż odbędzie się 15 lipca br. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w XXI edycji sztandarowej imprezy Gminy Końskowola.

Serdecznie zachęcamy osoby zainteresowane różnego rodzaju działalnością handlową podczas XXI Święta Róż w Końskowoli do rezerwowania stoisk.

Czytaj więcej...

Wyniki IV edycji konkursu "Wiosna - ach to Ty"

 protok-1  Protok prace plastyczne 2018-1

Zapraszamy na Smaki Końskowoli i Kiermasz Wielkanocny

 Afisz kiermasz cz.2-1Afisz kiermasz-1  

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


1 marca 2018-1

Fotorelacja z Ferii Zimowych w GOK 2018

karate 3

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęc prowadzonych podczas ferii zimowych. Zdjęcia do obejrzeniaw poniższym linku:

 https://drive.google.com/open?id=1b564_LFpv3ZSBPQVNfWQfuF8ih2N8fRT

Walentynkowe kino weekendowe

seans walentynkowy-1

Przegląd Artystyczny "Wiosna, ach to ty"

crocus-673477 640Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Przeglądu Artystycznego "Wiosna, ach to ty". Przegląd skierowany jest do dzieci i młodzieży, a jego finał odbędzie się 21 marca br. o godz. 9:00. Po prezentacjach scenicznych udamy się nad Kurówkę, aby symbolicznie pożegnać zimę. Szczegóły i zasady uczestnicwta znajdują w poniższym regulaminie.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na III Przegląd Kolęd i Pastorałek oraz 26. Finał WOŚP

55Akcja Katolicka wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Końskowoli im. K. Walczak serdecznie zaprasza do udziału w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 14 stycznia br. o godz. 12.00.

W tym czasie odbędzie się również 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na wspólne kolędowanie!

plakat na strone

Copyright © 2013-2014 by Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli                                                                                                                                                                          Designed by