Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Działalność charytatywna – historia

Główną działalnością charytatywną jaką prowadzi GOK jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od 1995 roku czyli od III Finału do 2011 roku rejestrowaliśmy się jako sztab, którym kierowała pani Bożenna Furtak. Był Koncert WOŚP na którym występowały zespoły działające w GOK, aukcja, kiermasze rękodzieła m.in. prac podopiecznych ŚDS, a wszystko to na rzecz WOŚP.Obecnie w dniu finału WOŚP, przygotowujemy imprezę, a sztab z Puław kieruje wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze na ten cel do puszek. W trakcie imprezy prowadzona jest aukcja przedmiotów podarowanych na ten cel.

Braliśmy udział w zbieraniu odzieży i darów w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Zebrane rzeczy rozdane były wśród potrzebujących pomocy w naszej gminie i nie tylko.

Gminny Ośrodek Kultury w 1997 roku zorganizował koncert na rzecz powodzian „Końskowola dla Popielowa”. W tym koncercie wzięły udział wszystkie zespoły działające w GOK. Imprezie tej towarzyszył kiermasz książek i prac plastycznych dzieci.

W 2008 roku odbył się koncert charytatywny „Dar Serca” dla Łukasza, który potrzebował pomocy, aby mogła być przeprowadzona operacja ratująca życie. Wystąpiły wtedy  nasze zespoły takie jak: „Śpiewający Seniorzy”, kabaret „Onufry”, dziecięcy zespół wokalny, grupa taneczna dziewcząt. Był też „Klub Małego Księcia” z Gimnazjum w Końskowoli. W czasie koncertu prowadzona była aukcja prac rodzimych artystów.

29 marca 2009 roku Towarzystwo „Fara Końskowolska” zorganizowało w GOK-u Koncert dla Martynki.Nauczyciele i uczniowie przygotowali inscenizację do bajki „Jaś i Małgosia” Jana Brzechwy, oraz koncert „Mam Talent” – czyli pokaz umiejętności muzycznych i wokalnych dzieci i młodzieży z naszej gminy.

Klub Małego Księcia z Zespołu Szkół w Końskowoli co roku przygotowuje spektakle, które są wystawiane na scenie GOK. Klub  powstał w 2003 r. i działa pod kierunkiem Elżbiety Owczarz, Barbary Świtka-Pomorskiej i Agnieszki Franczak-Pać. Pieniądze zbierane do puszek podczas spektaklu w całości przeznaczane są na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia” w Lublinie, które jest jedynym w Polsce południowo-wschodniej domowym hospicjum dla dzieci.Do tej zaszczytnej działalności Klubu nasz GOK dołącza się poprzez pomoc i wykonanie scenografii oraz doborze kostiumów.

W grudniu 2015 r. zorganizowany został koncert i kiermasz pt. „Gwiazdka dla Damiana”. Było to wspólne przedsięwzięcie Akademii Rozwoju Kobiet Aktywnych „ARKA” z Sielc, osób prywatnych i Gminnego Ośrodka Kultury. Zbierane wtedy do puszek pieniądze przeznaczono na drogie leki chorego Damiana.

Od kilku lat rodzimi twórcy i uczestnicy pleneru różanego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli, po jednej pracy malarskiej przeznaczają na aukcję,na rzecz Hospicjum w Puławach. Aukcja ma miejsce podczas festynu „Święta Róż”.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czcionka
Kontrast
Click to listen highlighted text!