Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

GOK dzieciom – historia

Co roku od lat siedemdziesiątych w Gminnym Ośrodku Kultury obchodzone były „Mikołajki”. Impreza dedykowana dzieciom. W tym dniu organizowano wszelkie atrakcje, poczęstunek i upominki od Św. Mikołaja. Były zabawy taneczne, teatrzyki i artyści teatralni rozbawiający dzieci. Obecnie Mikołajkowym prezentem dla dzieci jest występ profesjonalnych artystów scen, ze znanych teatrów.

Organizowane były „Bale Karnawałowe”,bale przebierańców, zabawy andrzejkoweoraz zabawy z okazji Dnia Dziecka.

GOK zapewnia dla dzieci cykl zajęć feryjnych  oraz wakacyjnych. W zorganizowanych grupach, swój wolny czas spędzają  na zabawie oraz zajęciach: plastycznych,tanecznych, muzycznych, sportowych. Wyjeżdżają na wycieczki do ciekawych miejsc, kina i teatru. Dzieci mają wypełniony czas przez cztery godziny dziennie.

Od kilku lat, raz w tygodniu, dzieci z pobliskiego przedszkola zapraszane są na „Kino Przedszkolaka”. Oglądają bajki i filmy. Zwiedzają też aktualne wystawy w  salach Gminnego Ośrodka Kultury.

Nasza Biblioteka Publiczna organizuje dla dzieci spotkania                z pisarzami, autorami nowo wydanych książek. Przeprowadza konkursy i lekcje biblioteczne.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czcionka
Kontrast
Click to listen highlighted text!