Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Przeglądy Artystyczne – historia

26 stycznia 1995 roku odbył się I Przegląd Artystyczny „Zimowe Nastroje”, który obejmował dwie kategorie; przegląd teatralny i przegląd plastyczny. Imprezę tą zainicjowała ówczesna dyrektor GOK Bożenna Furtak. Przegląd adresowany był dla dzieci i młodzieży, gimnazjum, szkół podstawowych i przedszkoli z naszej gminy. W kategorii teatralnej brały udział zespoły i teatrzyki klasowe przedstawiając scenki związane z zimą i świętami Bożego Narodzenia. Przegląd plastyczny obejmował prace w różnych technikach i formach dotyczące zimy i ozdób świątecznych. W 1996 roku przybyła kategorii chórów szkolnych, a w 2001 roku kategoria literacka i wokalna. Przegląd trwał wtedy dwa dni.

Od roku 2015 ma miejsce wiosenny Przegląd Artystyczny „Wiosna, ach to Ty”. Przegląd obecny, podobnie jak „Zimowe Nastroje”, kierowany jest do naszej szkolnej młodzieży i przedszkolaków. Są trzy kategorie: literacka, teatralna i plastyczna. Przegląd odbywa się w Gminnym Ośrodku Kultury, a pracownicy odpowiadają za organizację.

Nadmienić należy, że13 kwietnia 1997 r. w naszym GOK-u odbył się IX Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Wsi organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Lublinie. Od naszej strony udziałem jest nie tylko udostępnienie sali, ale też wykonanie elementów dekoracji.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czcionka
Kontrast
Click to listen highlighted text!