Na przegląd wpłynęło blisko 350 prac w różnych kategoriach. Jury miało bardzo trudny wybór.

W KATEGORII FOTOGRAFICZNEJ
Wpłynęło ponad 50 prac fotograficznych, z których jury wybrała do oceny 40 prac. Jury w składzie Monika Dudzińska, Elżbieta Urbanek i Anna Sikora przyznało następujące nagrody.
W kategorii dorosłych: Jerzy Stępień i Karolina Sikora.
W kategorii dziecięcej:
I miejsce – Szymon Joński, lat 13, SP w Końskowoli.
II miejsce – Zuzanna Oleśkiewicz, lat 12, ZPO w Starym Pożogu
oraz wyróżnienia dla: Jan Nowak, lat 12 ZPO w Starym Pożogu, Klaudia Walasek kl. VII SP w Końskowoli, Oliwia Kwiatkowska, lat 12 ZPO w Starym Pożogu.

W KATEGORII FILMOWEJ
Wpłynęło 10 filmów. Serce jury, które oceniało również fotografie, skradł film „Pierwszy lot” Aleksandry Pytlak kl. VII SP w Końskowoli.

W KATEGORII LITERACKIEJ
Jury w składzie Monika Dudzińska, Teresa Dymek, Bożena Rybaniec oceniło prace i przyznało:
w kategorii proza:
I miejsce – Paweł Legieć kl. VIc SP w Końskowoli, op. Agnieszka Frańczak-Pać
w kategorii poezja:
klasy 0-III:
I miejsce – Weronika Kutyła kl. IIIc SP w Końskowoli, op. Dorota Chyl
wyróżnienie – Patryk Furtak lat 7 SP w Chrząchowie, op. Janina Duda
klasa IV-VI:
I miejsce – Gabriela Mazur kl. VIa SP w Końskowoli, op. Agnieszka Smęt-Bartuzi
klasy VII-VIII:
I miejsce – Zofia Czarnowska kl. VIIb SP w Końskowoli, op. Agnieszka Smęt-Bartuzi

W KATEGORII PLASTYCZNEJ
Jury w składzie: Monika Dudzińska, Teresa Maria Przypis, Elżbieta Urbanek przyznało następujące miejsca i wyróżnienia w czterech przedziałach wiekowych:
Grupa przedszkolna:
nagroda specjalna – Florian Banaszek (5 lat) ZPO Pożóg, op. Justyna Matraszek
I – miejsce: Zuzanna Skwarek – kl. 0 SP Końskowola, Róża Sobieniecka – ZPO Pożóg, Natalia Przepiórka – ZPO Pożóg, Filip Bociański – Gminne Przedszkole w Końskowoli
II – miejsce: Natalia Sadurska – GP Końskowola, Kamila Jarzyna – SP Końskowola, Natalia Kozak – ZPO Pożóg, Aleksandra Barzenc – SP Końskowola
III – miejsce: Eliza Walasek – GP w Końskowoli, Filip Łucjanek – GP w Końskowoli, Olek Rożek – SP Końskowola, Wojciech Miturski – GP w Końskowoli,
Wyróżnienia: Wiktoria Zięba – SP Chrząchów, Dorota Frączak – GP w Końskowoli, Natalia Wierak – GP w Końskowoli, Klaudia Próchniak – SP Końskowola, Dominika Sułek – SP Końskowola, Gabriela Czarnecka – ZPO Pożóg, Wanda Tuźnik – ZPO Pożóg, Barbara Śmiałowska – GP w Końskowoli.
Kategoria wiekowa: 7-9 lat (klasy I – III)
I – miejsce: Marcel Łuczywek – SP Chrząchów, Natalia Dzwonnik – ZPO Pożóg.
II – miejsce: Hanna Sikora – SP Końskowola, Igor Dębski – SP Końskowola, Maja Śmiałowska – SP Końskowola, Aleksandra Próchniak – SP Końskowola.
III – miejsce: Hubert Czajka – SP Końskowola, Zofia Bereza-Wilczyńska – SP Pożóg, Hanna Banaszek – ZPO Pożóg, Izabela Ajtel – SP Końskowola.
Wyróżnienia: Julia Bisek – ZPO Pożóg, Barbara Taracha – SP Końskowola, Katarzyna Popiołek – SP Końskowola, Wojciech Dadas – SP Chrząchów, Maria Kupczyk – ZPO Pożóg, Aleksander Wociór – ZPO Pożóg, Sebastian Dzwonnik – ZPO Pożóg, Maja Krzysztoń – SP Chrząchów, Maks Domański – SP Końskowola, Wiktor Oleśkiewicz – SP Końskowola, Aleksandra Gębal – SP Końskowola, Aleksander Tusiński – SP Końskowola, Zuzanna Chabros – SP Końskowola, Weronika Sykut – SP Końskowola.
(Tak licznie nagrodzona kategoria wiekowa ze względu na największą ilość prac.)
Kategoria wiekowa: 10 – 12 lat (klasy IV – VI):
I – miejsce: Szymon Spasówka – ZPO Pożóg
II – miejsce: Daniel Kozak – SP Chrząchów
III – miejsce: Magdalena Chabora – ZPO Pożóg
Wyróżnienia: Zuzanna Kuta – SP Chrząchów, Oliwia Suszek – SP Końskowola
Kategoria wiekowa: 13 – 15 lat:
Pierwszego miejsca nie przyznano.
II – miejsce: Aleksandra Konowałek – ZPO Pożóg,
III – miejsce: Natalia Pękala i Kinga Gąszczyk SP Chrząchów.

Laureatom serdecznie gratulujemy! Po odbiór nagród i dyplomów zapraszamy od 29.03.2021 r. (poniedziałek) do Ratusza w godzinach 8.00-16.00. Wystawa prac plastycznych i fotograficznych będzie dostępna w bibliotece w Ratuszu od 29 marca. Zapraszamy!

Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych i fotograficznych w Galerii.