Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Lepsze zrobione niż wypasione – tak podsumowała pewne zajęcia kreatywne jedna z uczestniczek, parafrazując znane powiedzenie Done is better than perfect . Okazało się, że prototypowanie rozwiązań może być bardzo przyjemne, szczególnie jeśli używa się do tego celu klocków Lego. Czym jest prototypowanie? To proces tworzenia materialnych obiektów, które pozwalają na testowanie różnych elementów projektu. Te, które tworzą z klocków dzieci pozwalają dostrzec problemy i luki w ich pomysłach.

Prototypowanie to nieodzowny etap w metodzie design thinking, na której opiera się program zajęć. Uczestnicy uczą się szukania rozwiązań zamiast problemów oraz starają się lepiej zrozumieć potrzeby innych.

Podczas warsztatów dzieci ćwiczą umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, budowania fabuły historii, tworzenia wypowiedzi publicznych. Poszerzają słownictwo, uczą się kojarzenia faktów i zbierania informacji.

Oprócz klocków, na warsztatach wykorzystywane są również roboty edukacyjne Photon, gry kreatywne czy quizy interaktywne. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu we wtorki, w godzinach 15:00 – 16:30. Instruktorem jest pani Joanna Dziewięcka-Oroń. Więcej informacji oraz formularze zapisu znajdziecie Państwo na stronie www.gok.konskowola.pl/zajecia-kreatywne/

W tym roku oferta zajęć GOK dla dzieci obejmuje również zajęcia szachowe z panem Zdzisławem Machniewskim , indywidualne zajęcia muzyczne z panem Tadeuszem Salamandrą oraz zajęcia plastyczne z panią Olgą Sułek. Wszystkie informacje znajdują się na stronie Gminnego Ośrodka Kultury.

Joanna Dziewięcka-Oroń

Click to listen highlighted text!