Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Jeśli grudzień, to Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Ta tematyka zdecydowanie zawładnęła wszystkimi warsztatami dla dzieci przeprowadzonymi w tym miesiącu.

Zaczęło się niewinnie, od tęsknoty za śniegiem. I tak, na warsztatach plastycznych u pani Eli Urbanek powstały „odjazdowe” Mikołaje z nartami z patyczków laryngologicznych. Mocnym, świątecznym akcentem były „anielskie” warsztaty pani Olgi Sułek, gdzie dzieci tworzyły fantastyczne, ozdobne anioły  z włóczki i juty, które miały ozdobić choinki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia „Święty Mikołaj w krainie robotów” Joanny Dziewięckiej Oroń, gdzie rozmawiano o tym czym są roboty, jaką rolę odgrywają w naszym życiu oraz czym jest programowanie i dlaczego warto, by każdy umiał choć w podstawowym stopniu coś zaprogramować. Dzieci będą miały również okazję pobawić się robotami edukacyjnymi Photon i robotem Lego Boost, a proste zabawy w programowanie odbywały się w aplikacji Google Santa Tracker.

Nie zabrakło też klocków Lego na warsztatach kreatywnych „Świąteczne opowieści”. Gdzie opowiadano o świątecznych zwyczajach z całego świata, a także odwiedzono lapońską wioskę Świętego Mikołaja korzystając z aplikacji Google Earth. Dzieci stworzyły również własne opowieści bazując na osobistych doświadczeniach.

Od stycznia zapraszamy do naszej odnowionej siedziby przy ul Lubelskiej 93. Mamy nadzieję, że pomimo rozmaitych pandemicznych obostrzeń będziemy mogli dla Państwa przygotowywać szereg nowych wydarzeń – koncertów, spotkań, zajęć dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Joanna Dziewięcka-Oroń

Click to listen highlighted text!