Paulina Daniluk, Grzegorz Kasdepke – „Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach”

Nowe wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o uczuciach.
Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje… Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet wypędzi duchy!
„Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach” to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i dorosłych.

J.K. Rowling – „Gwiazdkowy Prosiaczek”

Jack jest bardzo przywiązany do swojej przytulanki, Daj Prosia. DP jest z nim zawsze, na dobre i na złe. Nagle w Wigilię staje się coś strasznego – DP ginie. Na szczęście Wigilia to noc cudów. W tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Gwiazdkowy Prosiaczek, nowa przytulanka Jacka (beznadziejny zamiennik starej), ma śmiały plan: udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone, i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał…
„Gwiazdkowy Prosiaczek” to emocjonująca i podnosząca na duchu powieść przygodowa o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki oraz o tym, na jak wiele potrafi się on zdobyć, by odzyskać swój skarb. To książka jednotomowa, niepowiązana z wcześniejszymi utworami J.K. Rowling, skierowana do dzieci w wieku 8+. Tę powieść pióra autorki zaliczanej do największych pisarzy świata pokochają całe rodziny.

Agnieszka Ludwig-Słomczyńska – „Ernest Malinowski Konstruktor kolei w Andach”

Ernest Malinowski jest jednym z bohaterów serii książek dla dzieci Oni zmienili świat, która poprzez przybliżenie sylwetek niezwykłych osób i ich dokonań, ma rozbudzić w najmłodszych ich ciekawość świata i zachęcić je do podążania własną oryginalną drogą.
Seria prezentuje postaci, które żyły w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Wszystkie jednak łączyły szczególne cechy – odwaga w myśleniu i rozmach w planowaniu. W efekcie szerzyły one niesamowite idee, a także doprowadzały do realizacji fantastycznych projektów. Nietuzinkowe charaktery! Arcytrudne projekty! Niezwykłe pomysły! Ponadprzeciętna odwaga!

Renata Kosin – „Dzwonki, gwiazdki i słomki”

Święta Bożego Narodzenia na wsi to jedno z największych marzeń Matyldy, dwudziestokilkuletniej, warszawskiej singielki. Aby je zrealizować, podstępem wprasza się na nie do rodzinnego domu Halszki – koleżanki z pracy, pochodzącej z podlaskiej prowincji.
Niestety, gdy dociera na miejsce, okazuje się, że wymarzona wieś pod wieloma względami odstaje od wyidealizowanych wyobrażeń typowego mieszczucha, zaczerpniętych głównie z książek i filmów. Mimo to Matylda nie poddaje się i za wszelką cenę stara się dopasować zastaną rzeczywistość do swojej wizji, co prowadzi do wielu nieoczekiwanych i zabawnych zdarzeń. Dziewczyna wywraca do góry nogami nie tylko życie goszczących ją gospodarzy, w tym starszego brata koleżanki – zadeklarowanego kawalera, ale też przy okazji własne.

Anna Szczęsna – „Gwiazdka z brokatem”

Życie Basi wypełnia praca w sklepie papierniczym, który prowadzi. Bibuły, ozdobne papiery, naklejki, brokaty – to ją angażuje, pozwala zapomnieć o samotności i jest jej prawdziwą pasją. W pracy i w życiu zawsze może liczyć na pomoc przyjaciółki Leny, która szczególnie teraz, kiedy Basia straciła rodziców, jest dla niej ogromnym wsparciem. Pewnego dnia Basia spotyka starszą panią, pracującą kiedyś w bibliotece, którą zna z dzieciństwa. Okazuje się, że jej warunki życia są fatalne. Ponieważ zbliżają się święta, Basia proponuje kobiecie, że mogą spędzić je wspólnie. Wtedy też poznaje literackiego wychowanka starszej pani, Jędrzeja, który wywiera na Basi wyjątkowe wrażenie. Kiedy wszystko zaczyna się układać, dochodzi do tragicznego wypadku. Czy rozdzieli ON bohaterów, czy przeciwnie – jeszcze silniej splecie ich losy?

Paulina Wiśniewska – „Gwiazdka pełna marzeń”

Zosia to młoda dziennikarka, która pracuje w redakcji lokalnego pisma dla kobiet. Jej rubryka skupia się na publikacji tekstów nadesłanych przez czytelników. Wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, napływa coraz więcej listów, a większość z nich skrywa między wierszami utracone marzenia.
Jadwiga marzy o spędzeniu Świąt z rodziną, z którą jest zwaśniona od kilku lat.
Michał wzdryga się na sam dźwięk kolędy, bowiem ten okres w roku przypomina mu o błędach przeszłości, których do dziś sobie nie wybaczył.
Ula marzy, by znaleźć rodziców, którzy będą ją kochać. Mieszka w domu dziecka i szuka kogoś, kto mógłby się nią zaopiekować.
Witkacy pragnie przed śmiercią spełnić pragnienie swojej zmarłej żony, która marzyła o małym domku w Tatrach.
Zosia z kolei marzy o miłości, która przetrwa nawet największe przeciwności losu.
Pośród zapachu igliwia, korzennych pierników, blasku świec i bieli śniegu, kryją się ludzkie marzenia, a ich spełnienie wynagradza wszelki trud.

Opisy i okładki książek pochodzą ze strony lubimyczytać.pl

Grafika: freepik.com