W zeszłą środę (14.02), w sali konferencyjnej GOK-u odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Kobieta w podróży” organizowane przez naszą Bibliotekę. Nasza czytelniczka pani Janina Wróbel opowiedziała nam o swoich podróżach po Afryce, które odbyła kilkanaście lat temu wraz z mężem. Razem zwiedzili Maroko, Tunezję, Egipt, Kenię i RPA. Pani Janina opowiedziała nam o dzikich zwierzętach na safari, afrykańskiej roślinności, owocach, specjałach kulinarnych, o swoich ciekawych miejscach noclegowych oraz o Masajach – ich życiu, kulturze, zwyczajach. Podczas słuchania opowieści naszej gościni mogliśmy obejrzeć zdjęcia z tych podróży. Na koniec spotkania, mieliśmy okazję spróbować egzotycznych owoców czy wegańskiego dania, które jest podawane również w Afryce.
Serdecznie dziękujemy wszystkim słuchaczom za przybycie, a w szczególności naszej czytelniczce pani Janinie, za to, że zechciała podzielić się z nami swoimi wspomnieniami z tak ciekawych podróży po gorącej Afryce.
A już niebawem 3. spotkanie, tym razem z Meksyku…