Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

 

Joanna Szarańska – „Do zobaczenia za rok”

Tatrzański szlak, mgła i dwoje ludzi, których łączy tylko jeden dzień w roku
Górski szlak, gęsta mgła, potknięcie i pomocna dłoń, która ratuje przed upadkiem. Daria i Dawid poznali się w Tatrach. Chwila rozmowy, wspólna wędrówka – tyle wystarczyło, aby zawiązała się między nimi nić sympatii. Oboje wiodą uporządkowane życie, ona wkrótce wychodzi za mąż, on również ma swoje zobowiązania, jednak rzucona mimochodem obietnica sprawia, że wracają w znajome progi schroniska, by spędzić ze sobą jeden dzień w roku.
Mijają kolejne lata.
On nie zdradza, że czuje do niej coś więcej. Przecież jej serce należy do innego.
Ona miota się między lojalnością wobec męża a poczuciem, że odnalazła swoją bratnią duszę.
Oboje z niecierpliwością wyczekują dnia, w którym znów spotkają się na szlaku.
Pewnego dnia Daria nie zjawia się w schronisku. Zaniepokojony Dawid postanawia ją odnaleźć.
Historia słodko-gorzkiej miłości dwojga ludzi na krętym szlaku życia.

Carron Brown, Rachael Saunders – „Ludzkie Ciało. Podświetl i Odkryj”

Czy wiesz co dzieje się pod Twoja skórą? Podświetlaj kolejne strony i odkryj jak działa Twoje ciało!
Zobacz co sprawia, że się poruszamy, dzięki czemu czujemy, po co nam serce, skąd biorą się sny, a nawet co dzieje się z jedzeniem, które zjemy! Przekonaj się sam, dlaczego ludzkie ciało jest tak niesamowite!
Ta niezwykła książka to doskonały wstęp do ludzkiej anatomii dla najmłodszych! Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki UV, latarka w rękach dziecka działa niczym rentgen. Wystarczy poświecić nią od tyłu na ilustracje lub spojrzeć pod światło, a naszym oczom ukażą się kolejne, ukryte wcześniej sceny.
Książki z serii Podświetl i Odkryj wspaniale rozwiną wyobraźnię i zaspokoją ciekawość każdego młodego odkrywcy!

Katarzyna Grabowska – „Na przekór rozumowi”

Ciepła opowieść o kobietach okraszona odrobiną humoru.
Podjęcie decyzji o rozwodzie staje się początkiem zmian w życiu Sabiny Krupy. Po kolejnej kłótni z Adrianem postanawia wyprowadzić się wraz z synem z domu. Schronienie znajdują u Kingi, którą również niedawno opuścił mąż. Obie kobiety wspierają się w tych trudnych chwilach, jednak na ich przyjaźni kładzie się cień w postaci Dawida. Ani syn Krupy, ani Kinga nie mają odwagi powiedzieć Sabinie o tym, co wydarzyło się w leśnej daczy. Starają się udawać, że między nimi do niczego nie doszło, a spędzoną wspólnie noc próbują traktować jak jednorazową przygodę. Jest to jednak o tyle trudne, że teraz mieszkają pod wspólnym dachem, co wybitnie nie sprzyja zapomnieniu, tym bardziej że cały czas, coś ich ku sobie pcha.

Margaret Atwood – „Rok Potopu”

Przepowiednia Adama Pierwszego – przywódcy sekty religijnej – Bożych Ogrodników wypełnia się. Praktycznie cała ludzkość ginie. Ziemia jest nie do poznania. Przeżywają jedynie dwie kobiety: Ren – tancerka trapezowa zamknięta w ekskluzywnym klubie ze striptizem „Scales and Tails”, oraz Toby – Boża Ogrodniczka uwięziona w luksusowym spa, w którym wiele produktów kosmetycznych jest jadalnych. Podczas gdy sekta Adama Pierwszego przemierza zmieniony świat pełen tajemniczych, skorumpowanych władz oraz nowych form życia, główne bohaterki starają się z niego uciec…
Czy możliwe jest aby przeżył ktoś jeszcze? Co się stało z Amandą – bioartystką i przyjaciółką Ren oraz Jimmym – dawnym kochankiem? Jak potoczyły się losy krwiożerczych paintbólowców i KorpuSOKorpie – tajemniczej, skorumpowanej służbie bezpieczeństwa strzegącej interesów władzy?

Alek Rogoziński – „Miłość aż po grób”

Popularną pisarkę kryminałów Różę Krull zaczyna prześladować „cichy wielbiciel”. Wszystko wskazuje na to, że jest nim jej dawny szkolny kolega. Zanim jednak Róży uda się to sprawdzić, zostaje aresztowana i… oskarżona o popełnienie morderstwa. Przed przyjaciółmi pisarki staje zadanie udowodnienia, że Krull jest niewinna. Nie będzie ono proste, bo wszystkie znaki na ziemi i niebie oraz niedokończona nowa powieść Róży wskazują, że to właśnie ona jest zabójczynią.
„Miłość aż po grób” to kolejna szalona komedia kryminalna autorstwa Alka Rogozińskiego, znanego z łączenia klasycznych intryg detektywistycznych z dużą dawką czarnego humoru.

Anna J. Szepielak – „Piąty król”

Drugi tom historycznego cyklu o Jagiellonach „Serce w koronie”.
Piąty z królewskich synów, Zygmunt Jagiellończyk, od wczesnej młodości miał tylko dwa marzenia. Pragnął założyć szczęśliwą rodzinę i osiąść z nią we własnym księstwie. Po latach tułaczego życia los zaczął mu sprzyjać. Udany związek ze śliczną Kasią – hafciarką królowej – pozwolił mu poznać uroki ojcostwa. Natomiast dzięki wsparciu brata Władysława mógł wreszcie zamieszkać „u siebie” – w księstwie głogowskim. Pozory szczęścia uśpiły jednak czujność księcia. Zbyt późno zrozumiał, że przewrotny los chciał włożyć na jego barki o wiele cięższe brzemię niż mógłby przypuszczać. Lecz to nie zimny metal korony miał mu sprawić najwięcej cierpienia, nawet nie intrygi czy knowania wrogów. To serce – szczere i spragnione miłości rycerskie serce – właśnie ono stało się polem najtrudniejszej bitwy, jaką przyszło stoczyć Zygmuntowi: synowi, bratu, ojcu, mężowi i kochankowi. Jednemu z najdłużej panujących polskich władców.

Barbara Supeł – „Staś Pętelka. Nowy piesek”

Czy Staś i Jadzia poradzą sobie z opieką nad zwariowanym szczeniakiem?
Staś Pętelka to sympatyczny chłopiec, który przeżywa wiele sytuacji typowych dla kilkulatków… oraz wiele całkiem nietypowych. Pomoże Twojemu dziecku oswoić się z tym, co nowe i nieznane.
Poznajcie jego rodzinę i przyjaciół!

David R. Hawkins – „Sukces jest dla Ciebie”

Doktor David R. Hawkins zostawił nieopublikowany rękopis pt. Sukces jest dla Ciebie. Zajmując się całe życie biznesem, poznałem zarówno sukces, jak i porażkę, więc nie mogłem się doczekać poznania tego, co doktor miał do powiedzenia na ten temat. Wiele lat temu, gdy prowadziłem firmę Illuminations, pracowałem ze wspaniałym człowiekiem, który znacznie przyczynił się do rozbudowania małej firmy Starbucks w globalną sieć. Pewnego dnia opowiedział mi o tym, jak ważne jest kierowanie się tymi samymi wartościami w każdej życiowej roli. Dodał, że większość ludzi odgrywa wiele ról: jedną w pracy, inną w domu, jeszcze inną w życiu duchowym. Według niego ludzie osiągają pełnię możliwości, gdy wiedzą, kim są, i kiedy kierują się tymi samymi wartościami we wszystkich sferach swojego życia.
Praca doktora Hawkinsa pomaga nam odkryć tę najważniejszą rolę – to kim naprawdę jesteśmy, i odnieść to do wszystkich swoich życiowych doświadczeń. W książce Sukces jest dla Ciebie doktor przeplata swój sposób postrzegania życia praktycznymi i niezmiennymi spostrzeżeniami, które dotyczą uniwersalnych zasad oraz różnic pomiędzy wyobrażeniami o rzeczach a ich istotą..

Barbara Supeł – „Staś Pętelka. Biwak na działce”

Staś spędza weekend z z kolegą i jego rodzicami na działce. Chłopcy nocują w namiocie – sami. Chcą być odważni i samodzielni, ale… Będzie fajnie czy strasznie?
Staś Pętelka to sympatyczny chłopiec, który przeżywa wiele sytuacji typowych dla kilkulatków… oraz wiele całkiem nietypowych. Pomoże Twojemu dziecku oswoić się z tym, co nowe i nieznane.

 

 

Opisy i okładki książek pochodzą ze stron: lubimyczytać.pl i empik.com

Grafika (tło): Olga Sułek

Click to listen highlighted text!