Ruth Ware – „Śmierć pani Westaway”
Każda rodzina ma swoje mroczne tajemnice
Hal, młoda tarocistka, rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Nadal nie może pogodzić się ze śmiercią matki. Ponadto, człowiek, od którego pożyczyła sporą sumę, chce odzyskać swoje należności.
Gdy Hal otrzymuje tajemniczy list, wydaje się, że jej sytuacja może się poprawić. Dowiaduje się z niego, że jej babcia – Hester Westaway – mieszkająca w ogromnej posiadłości w Kornwalii, zmarła. Ta wiadomość budzi wątpliwości Hal. Jest przekonana, że jej dziadkowie nie żyją już od ponad dwudziestu lat. Mimo że nie może w to uwierzyć, czuje, że powinna pojawić się na pogrzebie i odczytaniu testamentu. To może być dla niej szansa na duży zastrzyk pieniędzy.
Czy to wszystko jest tylko żartem? Co kryje się w mrocznej przeszłości domu Hester Westaway?
Anna Potyra – „Kat”
Tomasz Branicki jest wyszkolony do tego by wytrzymać wszystko i poradzić sobie w każdej sytuacji. Niestety splot niesprzyjających okoliczności przekreślił jego dalszą karierę w wojsku. Teraz jako były operator jednostki specjalnej zarabia na życie, przyjmując najbardziej nietypowe zlecenia. Sądził, że po dziesięciu latach nic już go nie zaskoczy. Mylił się. Podczas przyjęcia w luksusowej rezydencji ginie dwójka nastolatków. Chociaż lista podejrzanych jest krótka, organom ścigania nigdy nie udało się ustalić, kto stał za tą wyjątkowo brutalną zbrodnią. Od tamtych wydarzeń minęło już czternaście lat, ale Barbara Karpińska, matka zamordowanego chłopaka, wciąż nie może pogodzić się z tym, że zabójca nie został ukarany. Kiedy dostaje tajemniczą wiadomość od jednego z uczestników fatalnego przyjęcia, budzi się w niej nowa nadzieja na to, że uda się wreszcie wyjaśnić zagadkę śmierci syna. Powierza to zadanie Branickiemu. Labirynt tajemnic zawiedzie byłego komandosa do Portugalii, gdzie na zlanych deszczem ulicach Lizbony pozna nowe oblicze zła.
Danielle Steel – „Ranczo”
Trzy przyjaciółki ze studiów tracą kontakt z powodu tragedii, z którą każda z nich radzi sobie w inny sposób. Mary Stuart ukrywa swoją samotność – wciąż nie uporała się z poczuciem winy i obawą, że mąż nigdy nie wybaczy jej śmierci ich syna. Tonya cieszy się urokami sławy, ale nic nie jest w stanie uleczyć jej złamanego serca i zastąpić dzieci, których pragnęła, ale nigdy nie miała.
Zoe jest samotną mamą adoptowanego dwulatka i pracuje jako lekarka w klinice opiekującej się chorymi na AIDS. Cały swój czas poświęca pracy – do momentu, w którym nieoczekiwane wieści zmuszają ją do przemyślenia zarówno swojej przyszłości, jak i obecnego życia.
Kiedyś nierozłączne, po dwudziestu latach spotykają się ponownie, by spędzić lato na ranczu. Z początku trudno jest im odbudować wieź, jednak moc przyjaźni okaże się silniejsza niż upływ czasu. Stare rany się zabliźnią, długo skrywane tajemnice wyjdą na jaw, a dawna miłość odrodzi się lub zrobi miejsce dla zupełnie nowej.
Ranczo to poruszająca opowieść o sile kobiecej przyjaźni, która przynosi spokój i ukojenie nawet w obliczu największych życiowych wyzwań.
Iny Lorentz – „Porwanie aptekarki”
Trzecia część serii historycznej o wędrownej aptekarce uznanego duetu pisarskiego występującego pod pseudonimem Iny Lorentz.
Kontynuacja losów dzielnej wędrownej aptekarki z Turyngii. W trzeciej części Klara Just, aktualnie matka trojga dzieci, zostaje wplątana w niebezpieczną intrygę…
Turyngia, 1723 rok. Dziewięcioletni hrabia, władca małego państwa Schwarzburg-Friedrichsthal, jest bliski śmierci. Zrozpaczona babka chłopca szuka dla niego ratunku. Zleca uprowadzenie aptekarki Klary z Königsee i żąda od niej, aby zajęła się małym hrabią i wyleczyła go. Klara nie ma wyjścia. Musi podjąć się opieki nad chłopcem, aby uniknąć kary dla siebie i rodziny. Szybko stwierdza, że trafiła w „kłębowisko żmij”. Niektórym dworzanom śmierć małego Fryderyka jest niezwykle korzystna, dlatego knują zdradzieckie intrygi, aby go zabić. Klara musi toczyć walkę na wielu frontach: z upartym chłopcem, jego podstępną chorobą, oporną służbą i chciwymi intrygantami.
Joanna Szarańska – „Piastunka letnich snów”
Dojrzewająca przyjaźń ma barwę letniego zmierzchu.
Maria wraca do Granic, aby odnowić „Malarkę wiosennych łąk”. Ciche, spokojne otoczenie domu Krystynki doskonale wpływa na jej pracę, a przy tym pozwala oderwać myśli od niepokoju o najbliższych. Artystka zawiązuje nowe znajomości i przyjaźnie i choć nie wszystkim się to podoba, coraz mocniej wrasta w krajobraz wsi. Częste wizyty w siedlisku sprawiają, że zbliża się też do Kacpra Kosińskiego i jego córki. Przeszłość jednak nie daje o sobie zapomnieć, a stary dom kryje kolejne tajemnice…
Terry Denton, Andy Griffiths – „169-piętrowy domek na drzewie”
Andy i Terry mieszkają w stusześćdziesięciodziewięciopiętrowym domku na drzewie (mieli stupięćdziesięciosześciopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: ujeżdżalnię kangurów, chatkę z piernika (w której mieszka miła starsza pani),Przedsiębiorstwo Rozwoju i Udoskonalania Papierowych Samolocików (w skrócie PRUPS) oraz domek na drzewie (zgadza się, mają domek na drzewie w domku na drzewie!). No, na co czekacie? Właźcie!
Joanna Kruszewska – „Tam, gdzie będzie lepiej”
Ogromny dom, w którym wszystko jest doskonałe. Nieograniczone możliwości finansowe. Życie godne pozazdroszczenia?
Tak można by było podsumować los, który przypadł Marzenie w udziale. Wystarczy jednak zatrzymać się na chwilę, przyjrzeć uważniej, a na idyllicznym obrazie wyraźnie ukazują się rysy. W domu brakuje kogoś, z kim można by zamienić słowo. Za posiadane pieniądze nikt nie jest w stanie kupić rzeczy najważniejszych, najbardziej potrzebnych. Chociażby takich jak miłość czy szacunek. Lista jednak jest o wiele dłuższa, a Marzena z każdym dniem coraz bardziej dotkliwie odczuwa jej ciężar.
Kontynuacja losów bohaterów powieści „Pomimo Wszystko”.
Karen Witemeyer – „W porywie serca”
Mark Wallace i Jonah Brooks z legendarnej grupy Jeźdźców Hangera, przebywając w Llano, dziwnym przypadkiem stają się świadkami narodzin dziecka. Kiedy konieczne jest zaopiekowanie się niemowlęciem, udają się do pobliskiego sierocińca. Tam Mark spotyka kobietę, która kiedyś odrzuciła jego oświadczyny. Po zawodzie miłosnym Katherine Palmer wszystkie uczucia przelała na porzucone dzieci. Jej wspólniczka Eliza Southerland sama wywodzi się z nieprawego łoża, a na dodatek jest mieszanego pochodzenia i podobnie jak Kate doskonale rozumie, jak to jest żyć poza nawiasem społeczeństwa. Małomówny Jonah intryguje ją, gdyż zaprzecza jej stereotypowym przekonaniom na temat mężczyzn. Kiedy Jeźdźcy słyszą pogłoski o porwaniach chłopców, decydują się zbadać sprawę, pozostając w pobliżu sierocińca i… jego pięknych właścicielek. Ale czy ich obecność nie stanie się rozproszeniem podczas śledztwa? A może kiełkujące uczucia dodadzą skrzydeł bohaterom?
Zuzanna Osuchowska – „Elementarz przedszkolaka”
Niezbędnik każdego dziecka rozpoczynającego przygodę z literami i nauką czytania.
„Elementarz przedszkolaka” to wspaniała książka, która przygotuje przedszkolaka do nauki czytania. To idealne wprowadzenie w świat liter oraz sylab. Zadania w elementarzu zostały tak opracowane, aby dziecko najpierw poznało litery, potem próbowało czytać pierwsze sylaby, słowa, aż do prób czytania krótkich czytanek.
Układ i rodzaj zadań pozytywnie wpłyną także na prawidłowe spostrzeganie, zapamiętywanie i rozpoznawanie liter alfabetu. Wesołe, kolorowe ilustracje wzbudzą zaciekawienie i zachęcą do podejmowania wyzwań związanych z poznawaniem nowych liter i wyrazów, czytaniem prostych tekstów.
Opisy i okładki książek pochodzą ze stron: lubimyczytać.pl i empik.com
Grafika (tło): Olga Sułek