Historyczna gra terenowa „Śladami Żydów końskowolskich” to cyfrowy przewodnik po naszej miejscowości.
Wystarczy smartfon z dostępem do internetu oraz chwila wolnego czasu, by odkryć ciekawe miejsca i fakty związane ze społecznością żydowską zamieszkującą Końskowolę przez ponad 400 lat.
Na mapie gry znajduje się 5 punktów, które można odkrywać w dowolnej kolejności.
Po dotarciu do oznaczonego tabliczką punktu kontrolnego należy zeskanować kod QR, który przeniesie nas na stronę internetową z informacją historyczną oraz odnoścnikiem do zadania. Rozwiązaniem każdego zadania jest hasło, które należy wpisać na kartę startową.
Życzymy dobrej zabawy!

Gra powstała w ramach projektu “Muzeum na kółkach” organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przy wsparciu partnera lokalnego Gminnego Osrodka Kultury w Końskowoli.