Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne mają na celu rozwijanie umiejętności scenicznych, zarówno artystycznych jak i krasomówczych.  Są przeznaczone dla osób dorosłych i młodzieży. Uczą otwartości, pewności siebie, dystansu do otaczającej rzeczywistości, kreatywnego myślenia, spontaniczności, dystansu do siebie i świadomego wyrażania emocji oraz działania w grupie i odpowiedzialności. Przygotowują do wystąpień publicznych.

PIERWSZE SPOTKANIE ZAPLANOWANO NA 2 września, GODZ. 17:00

INSTRUKTOR: AGNIESZKA NAKONIECZNA

Zakres działań

Zajęcia teatralne mają charakter warsztatowy. Podczas spotkań uczestnicy będą wykonywać:

• Ćwiczenia dykcyjne – rozgrzewka aparatu mowy, ćwiczenia oddechowe;
• Ćwiczenia ruchowe: ogrywanie rekwizytów, przestrzeni scenicznej;
• Budowanie interakcji aktor-aktor –  aktor-widz;
• Praca z tekstem – interpretacja (kultura żywego słowa).

Podsumowaniem wszystkich działań podejmowanych na zajęciach jest wystawienie sztuki teatralnej.

Zwieńczeniem w roku 2023 był spektakl „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka.

Relacja z wydarzenia TUTAJ

O prowadzącej

Instruktorka zajęć, pani Agnieszka Nakonieczna, przez ponad dziesięć lat prowadziła grupę teatralną, działającą w Gimnazjum w Pszowie (Śląsk), a od   2009 roku  zespoły teatralne: Desire (młodzież) i grupa dorosłych (nauczyciele, rodzice), działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie.

Jako wolontariuszka, w latach 2014-2016, prowadziła zajęcia teatralne dla dzieci w Publicznym Przedszkolu w Markuszowie i w Zespole Szkół w Garbowie, a później dziecięcą  grupę teatralną w tamtejszaj szkole podstawowej.

Od 2019 roku współpracuje z Gminnym Domem Kultury w Markuszowie, prowadząc zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży gminy Markuszów, przygotowując wraz z nimi przedstawienia, pisząc scenariusze etiud teatralnych prezentowanych online w czasie pandemii. W pracy wykorzystuje zdobyte już doświadczenie (wychowawca, nauczyciel dyplomowany języka polskiego, oligofrenopedagog, logopeda). Współdziałanie z młodzieżą stanowi dla niej nieocenione źródło inspiracji.

Obecnie ma możliwość pracy z młodzieżą w Niepublicznej Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Puławach (grupa teatralna Aktorzy-Amatorzy).

Zapisy

Jak zapisać się na nasze zajęcia

Spodobały Ci się zajęcia w naszym Ośrodku i chcesz uczestniczyć w nich, lub chcesz aby twoje dziecko poznało jakieś nowe twórcze zajęcia, to jesteś na dobrej drodze. Zapraszamy Cię do nas.

Zadzwoń

+ 48 573 298 733

E-mail

gok.zgloszenia@gmail.com

01.

Wybierz zajęcia, na które chcesz uczęszczać.
Zobacz, które godziny zajęć Ci pasują.

02.

Napisz do nas e-maila lub zadzwoń i umów się z nami na konkretny termin.

03.

Przyjdź do nas i ciesz się udziałem w naszych zajęciach.

Relacje z naszych zajęć

 

XXVI Święto Róż w Końskowoli

XXVI Święto Róż w Końskowoli

Święto Róż to największe plenerowe święto naszej gminy, promujące tradycje uprawy róż oraz roślin ozdobnych. Jest to również święto wszystkich mieszkańców Gminy Końskowola. W lipcowy weekend, 8-9 lipca, odbywają się konkursy sportowe, rajd rowerowy, zwiedzanie...

Koncert Henry No Hurry

Koncert Henry No Hurry

Zapraszamy na niezwykły koncert Henry No Hurry Henry No Hurry to projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Ten jednoosobowy zakład koncertowy Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego Pod względem scenicznym to osobliwy one man show, w trakcie którego...

Zapraszamy na wystawy do GOK!

Zapraszamy na wystawy do GOK!

Szanowni Państwo, informujemy, że aktualnie możecie odwiedzać następujące wystawy: Czas zapisany w kamieniu. Wystawa paleontologiczna zbiorów Hanny Pawłowskiej Miejsce: Ratusz Do kiedy: do końca września 2022 Końskowola w starej fotografii. Wystawa archiwalnych zdjęć...

Click to listen highlighted text!