Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne mają na celu rozwijanie umiejętności scenicznych, zarówno artystycznych jak i krasomówczych.  Są przeznaczone dla osób dorosłych i młodzieży. Uczą otwartości, pewności siebie, dystansu do otaczającej rzeczywistości, kreatywnego myślenia, spontaniczności, dystansu do siebie i świadomego wyrażania emocji oraz działania w grupie i odpowiedzialności. Przygotowują do wystąpień publicznych.

PIERWSZE SPOTKANIE ZAPLANOWANO NA 12 STYCZNIA, GODZ. 17:30

INSTRUKTOR: AGNIESZKA NAKONIECZNA

Zakres działań

Zajęcia teatralne mają charakter warsztatowy. Podczas spotkań uczestnicy będą wykonywać: 

• Ćwiczenia dykcyjne – rozgrzewka aparatu mowy, ćwiczenia oddechowe;
• Ćwiczenia ruchowe: ogrywanie rekwizytów, przestrzeni scenicznej;
• Budowanie interakcji aktor-aktor –  aktor-widz;
• Praca z tekstem – interpretacja (kultura żywego słowa).

Podsumowaniem wszystkich działań podejmowanych na zajęciach jest wystawienie sztuki teatralnej.

O prowadzącej

Instruktorka zajęć, pani Agnieszka Nakonieczna, przez ponad dziesięć lat prowadziła grupę teatralną, działającą w Gimnazjum w Pszowie (Śląsk), a od   2009 roku  zespoły teatralne: Desire (młodzież) i grupa dorosłych (nauczyciele, rodzice), działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie.

Jako wolontariuszka, w latach 2014-2016, prowadziła zajęcia teatralne dla dzieci w Publicznym Przedszkolu w Markuszowie i w Zespole Szkół w Garbowie, a później dziecięcą  grupę teatralną w tamtejszaj szkole podstawowej.

Od 2019 roku współpracuje z Gminnym Domem Kultury w Markuszowie, prowadząc zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży gminy Markuszów, przygotowując wraz z nimi przedstawienia, pisząc scenariusze etiud teatralnych prezentowanych online w czasie pandemii. W pracy wykorzystuje zdobyte już doświadczenie (wychowawca, nauczyciel dyplomowany języka polskiego, oligofrenopedagog, logopeda). Współdziałanie z młodzieżą stanowi dla niej nieocenione źródło inspiracji.

Obecnie ma możliwość pracy z młodzieżą w Niepublicznej Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Puławach (grupa teatralna Aktorzy-Amatorzy).

Zapisy

Jak zapisać się na nasze zajęcia

Spodobały Ci się zajęcia w naszym Ośrodku i chcesz uczestniczyć w nich, lub chcesz aby twoje dziecko poznało jakieś nowe twórcze zajęcia, to jesteś na dobrej drodze. Zapraszamy Cię do nas.

Zadzwoń

+ 48 573 298 733

E-mail

gok.zgloszenia@gmail.com

01.

Wybierz zajęcia, na które chcesz uczęszczać.
Zobacz, które godziny zajęć Ci pasują.

02.

Napisz do nas e-maila lub zadzwoń i umów się z nami na konkretny termin.

03.

Przyjdź do nas i ciesz się udziałem w naszych zajęciach.

Relacje z naszych zajęć

 

Koncert Henry No Hurry

Koncert Henry No Hurry

Zapraszamy na niezwykły koncert Henry No Hurry Henry No Hurry to projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Ten jednoosobowy zakład koncertowy Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego Pod względem scenicznym to osobliwy one man show, w trakcie którego...

Zapraszamy na wystawy do GOK!

Zapraszamy na wystawy do GOK!

Szanowni Państwo, informujemy, że aktualnie możecie odwiedzać następujące wystawy: Czas zapisany w kamieniu. Wystawa paleontologiczna zbiorów Hanny Pawłowskiej Miejsce: Ratusz Do kiedy: do końca września 2022 Końskowola w starej fotografii. Wystawa archiwalnych zdjęć...

Click to listen highlighted text!