Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Rok 2022 to rok jubileuszowy z powodu 490 rocznicy uzyskania przez Końskowolę praw miejskich.

8 czerwca 1532 roku – 490 lat temu – Andrzej Tęczyński, ówczesny właściciel Końskowoli, uzyskał z rąk króla Zygmunta I Starego promesę na nadanie praw miejskich miejscowości.

Przyczyniło się to do niezwykle dynamicznego rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego miasta oraz okolicznych wsi wchodzących w skład tak zwanego klucza.

 

Na przestrzeni wieków właścicielami tej ziemi były rody mające realny wpływ na politykę, gospodarkę, kulturę i naukę Królestwa Polskiego dbające także o dobrobyt mieszkańców.

Z Końskowolą byli związani wojownicy, mężowie stanu, profesorowie, biskupi, reformatorzy, artyści, ale także silne, wykształcone kobiety, które w świecie zdominowanym przez mężczyzn w nowatorski sposób zarządzały majątkiem, osiągały sukcesy, przecierały szlaki.

Minione pokolenia pozostawiły nam cenne ślady swojej działalności: budynki, zabytki, kulturę i tradycję, pamiątki, z którymi i obok których żyjemy na co dzień.

Zapraszamy do zabawy, która sprawi, że eksploracja naszej miejscowości będzie czystą przyjemnością.

 Gra terenowa „Moja Końskowola” ma na celu przybliżenie historii i topografii najbliższej okolicy. Ma charakter edukacyjny, rozrywkowy i krajoznawczy.
Jest cyfrowym przewodnikiem po naszej miejscowości.

Skierowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej, rodzin i turystów odwiedzających naszą miejscowość.

Jak w nią zagrać?

Wystarczy wydrukować kartę startową z mapą, wziąć w rękę smartfon ze skanerem kodów QR i wyruszyć na pasjonującą wycieczkę, podczas której będziemy rozwiązywać zagadki i quizy, oglądać archiwalne zdjęcia, a przede wszystkim poznawać dzieje budowli i miejsc.

Na naszej mapie znajduje się 21 punktów kontrolnych, w których umieściliśmy kody QR.

Kod, po zeskanowaniu, przenosi nas do strony internetowej z faktami historycznymi oraz zadaniami.

Celem gracza jest dotarcie do wszystkich punktów kontrolnych oraz rozwiązanie zadań, których hasła należy umieścić na karcie startowej.

Sprzętem niezbędnym do udziału w grze jest urządzenie mobilne z dostępem do internetu.

 

 

 

 

 

Click to listen highlighted text!