Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Rok 2022 to rok jubileuszowy z powodu 490 rocznicy uzyskania przez Końskowolę praw miejskich.

8 czerwca 1532 roku – 490 lat temu – Andrzej Tęczyński, ówczesny właściciel Końskowoli, uzyskał z rąk króla Zygmunta I Starego promesę na nadanie praw miejskich miejscowości.

Przyczyniło się to do niezwykle dynamicznego rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego miasta oraz okolicznych wsi wchodzących w skład tak zwanego klucza.

 

Na przestrzeni wieków właścicielami tej ziemi były rody mające realny wpływ na politykę, gospodarkę, kulturę i naukę Królestwa Polskiego dbające także o dobrobyt mieszkańców.

Z Końskowolą byli związani wojownicy, mężowie stanu, profesorowie, biskupi, reformatorzy, artyści, ale także silne, wykształcone kobiety, które w świecie zdominowanym przez mężczyzn w nowatorski sposób zarządzały majątkiem, osiągały sukcesy, przecierały szlaki.

Minione pokolenia pozostawiły nam cenne ślady swojej działalności: budynki, zabytki, kulturę i tradycję, pamiątki, z którymi i obok których żyjemy na co dzień.

Warto poznać lepiej mijane często budowle. Zapraszamy do zabawy, która sprawi, że eksploracja naszej miejscowości będzie czystą przyjemnością.

 

Gra terenowa „Moja Końskowola” ma na celu przybliżenie historii i topografii najbliższej okolicy. Ma charakter edukacyjny, rozrywkowy i krajoznawczy.

 

Skierowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej, rodzin i turystów odwiedzających naszą miejscowość.

 

 

Celem gracza jest dotarcie do wszystkich punktów kontrolnych oraz rozwiązanie zadań, które aktywowane będą za pomocą kodów QR oraz uzupełnienie haseł na karcie startowej.

 

Sprzętem niezbędnym do udziału w grze jest urządzenie mobilne z dostępem do internetu.

Aby wziąć udział w grze należy pobrać i wydrukować kartę startową na której znajdują się rubryki do wpisywania haseł będących rozwiązaniami zadań oraz mapa wskazująca rozmieszczenie punktów gry.

 

Click to listen highlighted text!