Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Przeglądanie Katalogu on-line Gminnej Biblioteki w Końskowoli
Należy wejść na stronę Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach, po lewej stronie jest katalog on-line bibliotek powiatu puławskiego, wybrać Końskowola – wtedy wchodzimy na nasz katalog, który można przejrzeć wg kilku kryteriów: tytuł, autor, seria, przedmiot. Mamy możliwość sprawdzenia, czy poszukiwana przez nas pozycja znajduje się w bibliotece.            

Zamawianie książek on-line:
Po prawej stronie u góry jest znak kłódki i słowo login. Należy w to wejść. Wybrać z listy Biblioteka – Końskowola, wprowadzić numer swojej karty bibliotecznej i hasło podane przez bibliotekarza, które automatyczne nadawane jest przez system w momencie zapisania czytelnika do biblioteki (podczas wizyty w bibliotece poprośmy o wygenerowanie hasła). Trzeba się zalogować, zmienić hasło na swoje i już możemy zapoznać się z: nowościami zakupionymi w ciągu ostatnich 30 dni, jakie książki wypożyczaliśmy, możemy dokonywać rezerwacji i zamówień interesujących nas książek, jeśli w danym momencie są wypożyczone przez innego czytelnika, co też widzimy, bo wtedy w katalogu jest zaznaczone, że pozycja jest niedostępna w danym momencie. Zawsze należy pamiętać o wylogowaniu się z konta po skończonej pracy. Jak już zamówimy interesujące nas książki, to pokażą się one pracownikom biblioteki. Jeśli podaliśmy maila, bibliotekarze nas zawiadomią, że dana pozycja jest już do odbioru. Czytelnik ma 3 dni na odebranie książki, po upływie tego czasu system automatyczne przepisuje książkę na następną osobę czekającą. Jeśli czytelnik nie ma poczty elektronicznej zawiadamiamy go telefonicznie.

W zakładce Biblioteka na naszej stronie internetowej po prawej stronie, przy Aktualnościach i Projektach znajduje się link do katalogu on-line. Zachęcamy do przeglądania i zamawiania książek.

Click to listen highlighted text!