Idąc do kościoła farnego, na rynek, czy na zakupy warto się rozejrzeć. Na pewno znajdziecie tam Państwo specjalne tabliczki informujące o historycznej grze terenowej „Moja Końskowola”

Minione pokolenia pozostawiły nam cenne ślady swojej działalności: budynki, zabytki, kulturę i tradycję, pamiątki, z którymi i obok których żyjemy na co dzień.

Warto poznać lepiej mijane często budowle.

Zapraszamy do zabawy, która sprawi, że eksploracja naszej miejscowości będzie czystą przyjemnością.

Gra terenowa „Moja Końskowola” ma na celu przybliżenie historii i topografii najbliższej okolicy. Ma charakter edukacyjny, rozrywkowy i krajoznawczy. Jest cyfrowym przewodnikiem po naszej miejscowości.

Skierowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej, rodzin i turystów odwiedzających naszą miejscowość.

Jak w nią zagrać? Wystarczy wydrukować kartę startową z mapą, wziąć w rękę smartfon ze skanerem kodów QR i wyruszyć na pasjonującą wycieczkę, podczas której będziemy rozwiązywać zagadki i quizy, oglądać archiwalne zdjęcia, a przede wszystkim poznawać dzieje budowli i miejsc, które niejednokrotnie mijamy bez większej refleksji. Na naszej mapie znajduje się 21 punktów kontrolnych, w których umieściliśmy kody QR.

Kod, po zeskanowaniu, przenosi nas do strony internetowej z faktami historycznymi oraz zadaniami.

Celem gracza jest dotarcie do wszystkich punktów kontrolnych oraz rozwiązanie zadań, których rozwiązania należy umieścić na karcie startowej.

Sprzętem niezbędnym do udziału w grze jest urządzenie mobilne z dostępem do internetu.

Więcej informacji na stronie:

www.gok.konskowola.pl/gra-terenowa

WSPARCIE MERYTORYCZNE

Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Fara Końskowolska”