Marcin „Yperyt” Przydatek rodził się w 1970 roku w Puławach. Od 12 lat mieszka w Szczecinie.
Tworzy od dziecka, lubi chodzić własnymi ścieżkami (dosłownie i w przenośni). Na własną rękę poszukuje nowych technik, ceni oryginalność i różnorodność. Jest twórcą wielu niespotykanych technik: odpryskowo-klejowych, kaligrafii, malowania na kamieniach czy korze drzew.
Najnowsza pasja Marcina to malowanie kawą, herbatą (czarną, rooibos) oraz ziołami (pokrzywą, rumiankiem).

Od 2007 roku jest członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W tym samym roku został laureatem konkursu ATA 2007, który odbył się w Dęblinie.
Marcin ma na swoim koncie wiele wystaw grupowych oraz indywidualnych, m.in.:
  • 1993 PLSP w Nałęczowie „Hall Galery”
  • 1999 Galeria Łazorek w Kazimierzu Dolnym
  • 2004 Galeria C. Grabowicza Bohema w Kazimierzu Dolnym
  • 2005 Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli im. K. Walczak
  • 2006 Muzeum Regionalne w Puławach
  • 2006 Galeria DWP w Warszawie
  • 2007 Dom Kultury Idalin w Radomiu
  • 2009 Kawiarnia „Pożegnanie z Afryką” w Lublinie
  • 2009 PTTK Plac Lotników Szczecin
  • 2009 Brama Jazz Cafe Szczecin
  • 2013 Galeria Krajoznawcza PTTK w Warszawie
  • 2013 Biblioteka Miejska w Puławach
  • 2014 Książnica Pomorska w Szczecinie
  • 2016 Szczeciński Inkubator Kultury
  • 2018 Wystawa poplenerowa w Reszlu
  • 2019 ProMedia Szczecin

Prace Marcina znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Anglii, Francji, USA, Holandii, Australii.

Dotychczasowa twórczość Marcina Przydatka, kojarzy się przede wszystkim z rysunkiem i grafiką.

Artysta dużą wagę przykładał do precyzji wykonania, co przyniosło w efekcie rysunki o bogatej i zróżnicowanej kresce, odzwierciedlającej wygląd przedstawianego motywu.

Malarstwo herbatą daje ciekawe i oryginalne efekty. Technika ta, przypominająca nieco malarstwo akwarelowe, może przybierać różnorodne formy w zależności od użytego rodzaju herbaty oraz mocy naparu. Uzyskane w ten sposób kolory tworzą zdumiewająco bogatą paletę barw, którą artysta wykorzystuje malując kwiaty i pejzaże.