Święto Róż to największe plenerowe święto Gminy Końskowola, promujące tradycje uprawy róż oraz roślin ozdobnych.
Jest to również święto wszystkich mieszkańców. W tym roku obchodzimy jubileusz tej imprezy – jej 25-lecie.
W weekend 9-10 lipca zaplanowano szereg wydarzeń: zawody wędkarskie, rajd pieszy, rajd rowerowy, zwiedzanie zabytków połączone z grą terenową.
Kulminacją tego święta jest niedzielna, spektakularna wystawa róż, która będzie miała miejsce w odrestaurowanym Ratuszu, połączona z profesjonalnym konkursem na najpiękniejszy okaz oraz festyn rodzinny. Imprezę uświetni barwny korowód postaci w strojach historycznych związanych z dziejami naszej miejscowości oraz koncerty orkiestry i zespołów.

HARMONOGRAM IMPREZY:
SOBOTA 09.07.2022
7:30 Rozpoczęcie Zawodów Wędkarskich na stawach w Starej Wsi
7:50 XI Pieszy Rajd Różany (zbiórka o godz. 7:30 na parkingu pomiędzy ul. Kurowską i ul. Lubelską)
10:00 XIII Rajd Rowerowy Szlakiem Różanym (zbiórka o godz. 9:30 przed Urzędem Gminy)
11:00 Rajd Nordic Walking „Fundacja bezMiar” (zbiórka: Skowieszyn, wiata przy dawnej szkole)
18:00 zwiedzanie zabytków Końskowoli z przewodnikiem i grą terenową (zbiórka przed Ratuszem)

NIEDZIELA 10.07.2022
12:00 – Uroczysta Msza Św. w intencji producentów róż, szkółkarzy, ogrodników i rolników (kościół parafialny)
13:00 – Oficjalne otwarcie Święta Róż (Rynek w Końskowoli)
– Otwarcie XXV Wystawy Róż
– Koncert Orkiestry Dętej Gminy Końskowola
– Rozstrzygnięcie konkursów: „Najpiękniejsza róża wystawy”, „Róża Miss Publiczności”, Profesjonalny Konkurs Różany przeprowadzony przez Polskie Towarzystwo Różane
– Koncert Chóru „Pokolenie”
– Korowód postaci historycznych
– Koncert zespołu „Cud nad Wisłą”

Organizatorami imprezy są Urząd Gminy Końskowola oraz Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli.
Serdecznie zapraszamy!