Szanowni Państwo!

Tegoroczna, jubileuszowa, edycja Święta Róż odbywa się w dniach 9-10 lipca.
Główne obchody XXV Święto Róż w Końskowoli odbędą się w niedzielę, 10 lipca, na rynku przy Ratuszu.
?Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 12:00 .
?Oficjalne otwarcie różanej uroczystości odbędzie się o godzinie 13:00 na scenie przy Ratuszu.
Na rynku obecne będą również stoiska kół gospodyń wiejskich, twórców ludowych, stowarzyszeń, szkółkarzy i innych podmiotów.

?W programie imprezy, oprócz XXV Wystawy Róż w Ratuszu, przewidziano m.in. występy Orkiestry Dętej Gminy Końskowola, Chóru ,, Pokolenie” oraz zespołu „Cud Nad Wisłą”.

?Wydarzenie uświetni barwny korowód postaci w strojach historycznych czym upamiętnimy 490 rocznicę uzyskania przez Końskowolę praw miejskich oraz wystawa podsumowująca XIX Plener Różany.

?W trakcie eventu zapraszamy do zwiedzania Muzeum Tęczyńskich w podziemiach Ratusza oraz zabytkowych krypt w kościele parafialnym (godz. 13:00 – 16:00)

?Dla mam z małymi dziećmi i osób starszych organizujemy specjalną strefę odpoczynku w Ratuszu.

Niezmiennie zachęcamy do wzięcia udziału w naszej rodzinnej historycznej, pełnej zagadek i quizów grze terenowej „Moja Końskowola”.

W niedzielę będą na Państwa czekały w Ratuszu wydrukowane karty startowe gry
wraz z mapą punktów oraz drobne upominki dla osób, które ukończą trasę.

Szczegółowy program wydarzenia: TUTAJ

Do zobaczenia!