Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Centralnym punktem XXV Święta Róż w Końskowoli była wystawa róż oraz różane konkursy. W tym roku 15 wystawców zgłosiło do oceny w trzech konkursach 93 bukiety kwiatów .

W konkursie profesjonalnym przeprowadzonym przez przedstawicieli i ekspertów  Polskiego Towarzystwa Różanego – Polish Rose Society, komisja profesjonalna w składzie:

Bernadetta Piegat

Anna Szpakowska

Ewa Ostrówka

przyznała następujące nagrody:

  1. Złota Róża dla Justyny Marek z Lasu Stockiego za odmianę J.W Goethe Rose (90 pkt.)
  2. Srebrna Róża dla Moniki i Mariusza Sobieszek,  z Łasku za odmianę Wedding Piano (88 pkt.)
  3. Brązowa Róża dla Moniki i Mariusza Sobieszek  z Łasku za odmianę Giardinia (84 pkt)

 

W podkategorii za najpiękniejsza różę odmiany Hommage a Barbara wyróżniono i przyznano I miejsce egzemplarzowi ze szkółki państwa Anety i Łukasza Sułków (81 pkt.). Kolejne miejsce zajęły egzemplarze ze szkółki pana Tomasza Pałki (69 pkt.) oraz od państwa Doroty i Tomasza Kowalczyków (65 pkt.)

W podkategorii za najpiękniejsza różę odmiany EL Toro wyróżniono i przyznano I miejsce egzemplarzowi ze szkółki pana Tomasza Stypuły ()77 pkt.). Kolejne miejsce zajęły egzemplarze ze szkółki państwa Anety i Tomasza Sułków (76 pkt.) oraz Moniki i Tomasza Sobieszków (68 pkt.)

Za różę z największą ilością punktów doceniono

  1. Justynę Marek i odmianę Stad Rom (81 pkt.)
  2. Barbarę Adamczyk i odmianę Red Fairy (79 pkt.)
  3. Grzegorza Stypułę i odmianę Black Forest Rose (79 punktów.)

 

Komisja konkursowa „Najpiękniejsza róża wystawy” z prof. Dr hab. Jerzym Hetmanem, Waldemarem Banachem -zastępcą Dyrektora LODR w Końskowoli, Lucjanem Kurowskim doceniła różę odmiany Isabelle Aubret ze szkółki Anny i Tomasza Sykutów.

Publiczność doceniła za to pana Tomasza Krzyżanowskiego z Końskowoli Róża odmiany Pacific Blue zyskała tytuł „Miss Publiczności”.

 

 

 

 

Click to listen highlighted text!