Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Kolejny wernisaż wystawy w GOK.  Tym razem pretekstem do spotkania jest wystawa malarstwa i rysunku Beaty Wiejak zatytułowana „Zatrzymać lato”. 
Już 2  września, w piątek o godzinie 16:00 zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy w sali wystawienniczej w GOK w Końskowoli przy ul. Lubelskiej 93.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca października 2022 r.

Beata Wiejak pochodzi ze Skowieszyna, obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie studiuje i pracuje. Po raz pierwszy z farbami olejnymi zetknęła się podczas „Pleneru Różanego” organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli. Była to jej miłość od pierwszego pociągnięcia pędzlem, która stała się jeszcze silniejsza w czasie nauki w Liceum Plastycznym w Nałęczowie. Artystka brała udział w kilku edycjach „Wystawy Rodzimych Artystów” oraz „Pleneru Różanego”.
Tytuł wystawy „Zatrzymać lato”, odnosi się do najczęściej powtarzającego się motywu w twórczości artystki, czyli kwiatów i owoców oraz letnich pejzaży, gdzie bardzo ważny jest też kolor. Technika jaką podejmuje Beata to głównie malarstwo olejne przedstawiające martwą naturę, ale również rysunek, gdzie prym wiodą portrety i pejzaże. Inspiracją dla artystki są codzienne drobiazgi, które łatwo przeoczyć w biegu codziennego życia: zestawienia kolorów, gra światła i tekstury.
Obecnie, po okresie dłuższej przerwy, z radością powróciła do malowania i, jak sama mówi – ma wrażenie, jakby wróciła do domu.

Click to listen highlighted text!