Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

SMOKI Z PAPIERU AUTORSTWA MALWINY ŁUCJANEK – zapraszamy na wernisaż wystawy 7 października 2022 r. o godzinie 16:00

Malwina Łucjanek – uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej w Pożogu. Mieszka w Końskowoli. Młoda artystka w tym roku zadebiutowała w „Plenerze Różanym” organizowanym przez GOK w Końskowoli, gdzie po raz pierwszy zetknęła się z farbami akrylowymi. Świetnie poradziła sobie z nowym wyzwaniem i dalej rozwija swoje malarskie umiejętności w zaciszu domowym.

Prawdziwą pasją Malwiny jest papieroplastyka i wykonywane w tej technice smoki. Proces projektowy rozpoczyna od szkiców cyfrowych, następnie przenosi je na papier, który koloruje kredkami, flamastrami lub farbami. Stelaże głów, z ruchomą żuchwą, są zbudowane na bazie jednej formy, jednak ich wykończenie to już inwencja twórcza autorki. Fantastyczne stwory przybierają rozmaite kształty przypominające drapieżne ptaki, lisy, wilki i wspomniane wcześniej  mityczne smoki. Autorka do tworzenia swoich prac często wykorzystuje materiały recyklingowe jak kartony po mleku, czy stare, zapisane zeszyty.

Niektóre wyjątkowe okazy smoków stają się bohaterami krótkich filmików, które można śledzić na profilu Malwiny na Tik Toku: @purple_dragon_364

 

#Dzieciaki potrafią to w założeniu cykl wystaw młodych artystów

Projekt ma na celu zachęcać dzieci i młodzież szkolną do aktywności w sferze artystycznej. Młodzi twórcy będą mogli wyjąć swoje prace, skrzętnie chomikowane do tej pory w szufladach  i pochwalić się swoim dorobkiem szerszej publiczności. Wystawy mają charakter indywidualny. Eksponowane prace mogą być wykonane w tradycyjnych technikach  tj. rysunek, malarstwo, rzeźba, czy papieroplastyka, ale jesteśmy także otwarci na nowe kierunki.

Click to listen highlighted text!