Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Po dwuletniej przerwie, Koło nr 5 w Końskowoli Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowało „Dzień starszego człowieka” w naszej gminie. W niedzielę 9 października po porannej mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym w Końskowoli dalsze uroczystości odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury.
W sali widowiskowej GOK, Przewodnicząca Koła nr 5 PZERiI w Końskowoli Teresa Skwarek przywitała wszystkich przybyłych gości, w szczególności Ewę
Dobraczyńską – przewodniczącą Zarządu Rejonowego Powiatowego Oddziału PZERiI w Puławach, Wójta Gminy Końskowola Stanisława Gołębiowskiego, zastępcę wójta Mariusza Majkutewicza, oraz dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy i przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń.
W swoim wystąpieniu na początku spotkania Pani Przewodnicząca powiedziała między innymi: Celem obchodów „Dnia Starszego Człowieka” jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na najstarszych obywateli, na ich problemy, warunki życiowe i wyrażenie uznania za ich pracę zawodową, społeczną oraz wszelką działalność
na rzecz młodych pokoleń. Starość nie musi kojarzyć się ze złym zdrowiem fizycznym, psychicznym, niedołężnością – to jest bardzo piękny etap w życiu
człowieka.
Ważnym elementem świętowania, tego dnia, było docenienie społecznej aktywności seniorów. Przewodnicząca Zarządu Rejonowego, Powiatowego
Oddziału ZERiI w Puławach Ewa Dobraczyńska i Wójt Stanisław Gołębiowski wręczyli dwóm seniorkom odznaczenia za działalność i pracę na rzecz Koła nr
5 PZERiI w Końskowoli. Złotą Odznakę Honorową otrzymała Teresa Skwarek, a Odznakę Małą Złotą Helena Kraczkowska.
Na zakończenie oficjalnej części, seniorzy otrzymali wiele serdecznych życzeń, a Chór „Pokolenie” podczas mini koncertu zaprezentował swój nowy
repertuar. Usłyszeliśmy w nim między innymi Różany Walczyk – piosenkę o naszej gminie. Autorem słów i muzyki jest instruktor GOK i kierownik Chóru „Pokolenie” Tadeusz Salamandra – a walczyk dzięki swojemu melodyjnemu brzmieniu i pięknym słowom ma szansę stać się hymnem naszej gminy.
Walczyka można odsłuchać na naszym profilu facebookowym i na kanale
You Tube – GOK w Końskowoli (17.40 – minuta koncertu).

 

TEKST WALCZYKA DO POBRANIA

Click to listen highlighted text!