Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Elżbieta Urbanek, pani Ela 🙂

Mieszkanka Skowieszyna. Absolwentka Liceum Plastycznego w Nałęczowie. Emerytowany instruktor plastyki GOK w Końskowoli.

Podczas wielu lat pracy Pani Ela dbała o artystycznego ducha w Gminnego Ośrodka Kultury w Końskowoli. Wykonywała niesamowite dekoracje uświetniające różne wydarzenia organizowane przez GOK oraz instytucje działające na terenie gminy Końskowola.

Jest autorką pierwszych okładek Echa Końskowoli, które wykonywała ręcznie. W ten sam sposób tworzyła również foldery wystaw oraz zaproszenia.

Przez wiele lat prowadziła kroniki GOKu, które są niezastąpionym źródłem informacji na temat działalności ośrodka.

Pani Ela przez wiele lat zajmowała się integracją środowiska artystycznego naszej gminy. Była kuratorem niezliczonej ilości wystaw artystycznych, a  zwieńczeniem jej pracy jest coroczna „Wystawa Rodzimych Artystów”, która już od 22 lat cieszy się ogromną popularnością. Warto wspomnieć o drugiej inicjatywie Pani Eli, czyli o „Plenerze Różanym”, który również wpisał się na stałe w harmonogram działań GOKu przy okazji corocznego Święta Róż.

Dużo osób poznało Panią Elę, biorąc udział w zajęciach plastycznych w GOK. Całe pokolenie młodych ludzi uczyło się twórczości, kreatywności oraz zasad estetyki uczestnicząc w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Panią Elę

Żadna dziedzina sztuki nie jest jej obca: maluje obrazy, tworzy rękodzieło artystyczne, wyplata makramę, wykonuje obrazu metodą filcowania, wykonuje dekoracje i ozdoby z papieru. Potrafi zamienić w sztukę wszystko, czego dotknie.

Zaprezentowana wystawa jest zbiorem twórczości artystki. Jest kolorowa i różnorodna jak sama Pani Ela. Jej tytuł „Wszystko czego dotknę” odnosi się do bardzo trafnej wypowiedzi wnuka Pani Eli, który powiedział, że jego babcia potrafi zamienić w sztukę wszystko, czego dotknie.

Zgromadzone tu prace ukazują szerokie spektrum tematyczne – od portretów przez pejzaże skończywszy na abstrakcji, wykonane głównie w technice malarstwa akrylowego. Znajdziemy tu także obrazy olejne oraz pastelowe.

WERNISAŻ ODBĘDZIE SIĘ 18 LISTOPADA 2022 R. O GODZINIE 16:00 W SIEDZIBIE GOK PRZY UL. LUBELSKIEJ 79.

 

 

Click to listen highlighted text!