Ogólnopolski Dzień Biblioterapii to święto ustanowione w rocznicę zarejestrowania Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, które rozpoczęło działalność w 1997 r.
BIBLIOTERAPIA to dział arteterapii, czyli leczenia sztuką. Stosowana jest także w pracy z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi. Celem jej jest psychiczne i duchowe wsparcie w uzależnieniach i depresji, poprawa samopoczucia czy przeciwdziałania lękom i zmniejszenie agresywnego zachowania lub autodestrukcji.
Jedną z gałęzi biblioterapii jest bajkoterapia, która polega na czytaniu bajek relaksacyjnych, terapeutycznych i psychoedukacyjnych, które pozwalają dziecku uwolnić się od negatywnych emocji, smutku, ale także gniewu i żalu.
W naszej Bibliotece znajdziecie Państwo mnóstwo książek, które mogą być pomocne w biblioterapii. Odpowiednio dobrana lektura pomaga odzyskać siły do pokonywania życiowych zakrętów, wzmacnia psychikę osoby poszkodowanej oraz poprawia samopoczucie ?