Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Nowy Rok – nowa wystawa w GOK-u. Tym razem zapraszamy na wernisaż malarstwa mieszkanki Końskowoli – pani Agaty Olsińskiej – p.n. „Harmonia natury”.
Wydarzenie zaplanowano na poniedziałek, 9 stycznia na godzinę 16:00.

Agata Olsińska pochodzi z Lublina, a już od 5 lat mieszka w Końskowoli.  Ukończyła studia wyższe na wydziale biologii UMCS oraz studia podyplomowe „Edukacja plastyczna” na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Obecnie pracuje jako nauczycielka biologii, przyrody i plastyki w Szkole Podstawowej Nr 3 w Puławach.  Bierze udział w corocznych wystawach Rodzimych Artystów odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskowoli.
Ulubioną techniką malarki są farby akrylowe, a najchętniej podejmowanym tematem jest natura przedstawiająca rośliny i kwieciste łąki ukazane w łagodnej i harmonijnej kolorystyce.
Artystka chętnie posługuje się metodą impastu uzyskiwanego za pomocą szpachelki. Często wykorzystuje dekoracje i złocenia.
Agata Olsińska oprócz malarstwa zajmuje się także rękodziełem artystycznym. Wykonuje ozdoby i dekoracje w technice decoupage, który umieszcza na różnych podłożach tj.: styropian, drewno, szkło, świece, ceramika. Wykorzystuje także ciekawą metodę transferu, polegającą na naniesieniu dowolnego, wydrukowanego obrazka na przedmiot; oraz sospeso, czyli przestrzennego decoupageu, polegającemu na podgrzewaniu specjalnej folii, a następnie kształtowaniu jej małymi dłutkami kulkowymi.
Agata Olsińska posiada własny kanał na YouTubie „Prace plastyczne wow”, gdzie prezentuję różne pomysły na prace plastyczne – te łatwiejsze i trudniejsze.

Click to listen highlighted text!