Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

B. Supeł – „Babcia”

Babcia zawsze jest przy mnie, gdy jej potrzebuję. Zawsze o mnie myśli, martwi się i dba o mnie najlepiej. Piecze najpyszniejsze ciasta i daje najwspanialsze na świecie uściski. Moja ukochana Babcia.

„Opowieści piaskowego dziadka”

Oto pięknie ilustrowany zbiór bajeczek dla najmłodszych dzieci. Mały czytelnik znajdzie w tej książce nowe, pouczające i czarujące historyjki na dobranoc. Wszyscy rodzice mogą je czytać dzieciom przed snem, gdyż są to opowieści znanego z telewizyjnych dobranocek Piaskowego Dziadka.

B. Supeł – „Dziadek”

Dziadek zawsze mi pomaga, gdy go potrzebuję. Zawsze mnie wspiera i uczy mnie najciekawszych na świecie rzeczy. To z nim przeżywam najlepsze przygody. Mój ukochany Dziadek.
Seria „Rodzina” to książki nie tylko dla dzieci. Piękny, wierszowany tekst uzupełniony delikatnymi ilustracjami będzie idealnym prezentem zarówno dla dziecka – jako opowieść o poszczególnych członkach jego rodziny, jak i dla dorosłych – jako podziękowanie i przypomnienie o tym, że rodzina jest najważniejszą rzeczą na świecie.

R. Diaz Reguera – „Babcie od A do Z”

Babcie żyją we wszystkich zakątkach świata. Z pewnością każdy z nas zna niejedną; w swojej rodzinie czy u znajomych. Są wśród nas szczęściarze, którzy wskakiwali okrakiem na kolana Babci Załatwi Wszystko, by galopować na nich jak na koniku, albo oblizywali ze smakiem usta, wtulając się w pachnące czekoladą ramiona Babci Palce Lizać. Wielu z nas wie, że trudno wyobrazić sobie cokolwiek milszego od zasypiania w objęciach Babci Bajarki, czy wspanialszego od dumy, z jaką można się pochwalić podróżami na inne planety, odbytymi w ślad za zabłąkanym wzrokiem Babci Zwariowanej.

E. Zarębska – „Opowieści Babci Gruni”

Polecamy książkę pełną miłości i przyjaźni, radości i przygody, opartą na ciepłych, rodzinnych relacjach, w której sympatyczny i mądry grzyb huba – babcia Grunia, opowiada o niesamowitych przygodach rodziny myszek.
Bajkowy świat zwierzątek, kolorowo ilustrowany oraz łatwo przyswajalna rymowana treść opowiadań sprawi, że wasze dzieci z przyjemnością będą powracały do swoich ulubieńców.
Część pierwsza – Mysi Ród

R. Diaz Reguera – „Dziadkowie od A do Z”

Jaki jest twój dziadek? Jest Dziadkiem Usypiaczem Wnuków? Dziadkiem Złotą Rączką? A może Dziadkiem Dasz Radę? Odszukaj swojego dziadka wśród dwudziestu dziewięciu typów Dziadków, które znajdziesz w tej książce.
„Są dziadkowie, którzy mają kieszenie pełne całusków, landrynek, historii i batalii. Są dziadkowie, którzy żeglują po bajkach jak po falach na grzbiecie wieloryba, i inni, którzy wstają skoro świt nim zadzwoni budzik, by prowadzić wnuki do szkoły w rytmie cza-cza. Prawie wszyscy dziadkowie zapomnieli na jakiś czas o dziecku, które nosili w sobie, by na moment stać się odpowiedzialnymi ojcami, ale wystarczy, że w ich życiu pojawi się pierwszy wnuk, a wracają do krainy dzieciństwa w okamgnieniu.”
Książka pełna humoru i subtelnej ironii. Sprawi, że przypomnisz sobie te wszystkie cudowne chwile, które spędziłeś ze swoim dziadkiem. To książka do wspólnego czytania, przez dziadków i wnuków.

 

 

Opisy i okładki książek pochodzą ze strony lubimyczytać.pl

Tło grafiki: freepik.com

Click to listen highlighted text!