Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Robert Fabbri – „Święty ogień Rzymu”

Wespazjan otrzymał wymarzone namiestnikostwo Afryki – wraz z poleceniem Nerona, by udał się do odległego królestwa i oswobodził zniewolonych tam dwustu Rzymian. Na miejscu jednak zastaje napiętą sytuację – w każdej chwili może wybuchnąć bunt niewolników. Namiestnik wraz z uwolnionymi Rzymianami musi pokonać pustynię, walcząc z depczącą mu po piętach hordą rebeliantów. Zaczyna się rozpaczliwy wyścig o przetrwanie. W Rzymie tymczasem Neron dopuszcza się coraz gorszych ekscesów. Czy ktokolwiek zdoła powstrzymać cesarza? Jeśli zaś jedynym wyjściem będzie jego obalenie, kto pierwszy się ośmieli wsadzić głowę w paszczę lwa?

Anna Potyra – „Potwory”

W warszawskim lasku miejskim zostają odnalezione zwłoki kobiety. To wschodząca gwiazda polskiej sceny operowej. Piękna, młoda i utalentowana. I… poliamorystka.
Uważała, że można kochać więcej niż jedną osobę, że pozostawanie w związkach otwartych może je wzbogacać. Nie miała wrogów, wszyscy mówią o niej dobrze.
A jednak została brutalnie zamordowana…
Obraz miejsca zbrodni nie pozostawia wątpliwości. Takiego czynu mogła dokonać jedynie osoba ogarnięta szałem nienawiści. Tylko do kogo była ona skierowana? Do zamordowanej kobiety, dlatego że jej talent był dla kogoś zagrożeniem? Dlatego że była wyznawczynią poliamorii, czy do kobiet w ogóle?
Czy odkrycie sekretów życia śpiewaczki pozwoli wyjaśnić tajemnicę jej śmierci? A może w Warszawie zaczęła grasować bestia, dla której zabicie drugiego człowieka nie znaczy nic w obliczu zaspokojeniu chorych popędów? Śledczy ścigają się z czasem, pełni obaw, że ta zbrodnia jest tylko początkiem krwawej serii… Tylko, że nic w tej sprawie nie jest tym, na co wygląda.

Robert Fabbri – „Rzymskie Furie”

Rzym, rok 58. Młody cesarz Neron otacza się pochlebcami i w gronie dworskich awanturników nocą grasuje po mieście, siejąc strach i zgorszenie. Rozrzutność mocno obciąża skarb państwa, kiedy drastycznie rosną koszty utrzymania w ryzach podbitych prowincji. Czy Neron może wycofać się z Brytanii? I jakim kosztem dla imperium?
Rzymscy bankierzy gorączkowo usiłują ściągać tamtejsze długi. Wespazjan jedzie z tajną misją do Londinium i trafia w środek groźnej rebelii pod wodzą nieustraszonej wojowniczki Boudiki. Płomień buntu rozpala się coraz mocniej; Wespazjan musi walczyć, aby uprzedzić wrogów Rzymu i wypełnić zadanie – nim spłonie cała Brytania.

Magdalena Witkiewicz – „Telefon od Mikołaja”

Urocza świąteczna opowieść, w której rozmowy są kontrolowane przez tabun ekscentrycznych staruszków!
Wincentyna czeka na wiadomość od Mikołaja. Ukochany wiele lat temu powiedział, że zadzwoni, a on zawsze dotrzymywał słowa. Staruszka nie wie jeszcze, że kiedy w słuchawce telefonu w domu opieki Happy End usłyszy głos Poli, zagubionej nastolatki, zupełnie zmieni się jej życie.
Dorota, nauczycielka jeszcze do niedawna zakochana w swojej pracy i w mężu, przeżywa kryzys. Zawodowy oraz osobisty. W czasie pomiędzy wigilijnym barszczem a karpiem wyrusza z domu ku przygodzie. Czy spotkany przyjaciel z dawnych lat okaże się tym, o kim marzyła?
Maciej chce być dla swoich córek perfekcyjnym ojcem, a czasem nawet matką, bo jego żona prócz siebie nie dostrzega nikogo. Czy w przedświątecznym zamieszaniu uda mu się odkryć, że aby dbać o innych, musi najpierw zrobić coś miłego dla siebie?
W wigilijny wieczór przez zupełny przypadek spotykają się wszyscy w domu pełnym ciepła i miłości. W domu, gdzie marzenia się spełniają, wiek przestaje mieć znaczenie, a pod choinką wszyscy znajdują wyśnione prezenty.
Pamiętajcie, Mikołaj nie patrzy na metryki! Ważne jest tylko to, byście byli grzeczni i mieli piękne marzenia, a wtedy może któregoś dnia też odbierzecie telefon, który was odmieni…

Aniela Cholewińska-Szkolik – „Polowanie na zorzę polarną”

Wyrusz z Polą w niezwykłą podróż po Norwegii!
Pola wraz z Lilką, w ramach wymiany szkolnej, wyjeżdżają do Norwegii. Ten wyjątkowy kraj pokazuje dziewczynkom Kirtsen, której tata ma zaprzęg psów. Pola podróżuje wraz z figurką trolla – symbolem szkolnego zespołu, do którego należy Kirsten i jej starszy brat. Zespoły mają za zadanie przygotować folder o Norwegii, a na każdej zamieszczonej fotografii ma być właśnie symbol danej grupy. Kirtsen i jej brat nie mogą wybrać się w odległe zakątki kraju, więc Pola i Lilka postanawiają im pomóc. Podczas podróży Pola spotka m.in. stado łosi, podziwia fiordy i poluje na zorzę polarną.
„Pozytywka Poli” to popularna seria Anieli Cholewińskiej-Szkolik, autorki lubianej „Misi i jej małych pacjentów”. Główną bohaterką jest Pola – ciepła i sympatyczna dziewczynka, która pasjonuje się tańcem i podróżami. Uwielbia poznawać nowe osoby i bardzo kocha zwierzęta. Uczestniczymy zarówno w codziennym życiu Poli, które w znacznej mierze wypełniają lekcje baletu, jak również w dalekich wyprawach. W każdym tomie dziewczynka przenosi się za pomocą magicznej pozytywki w różne miejsca na świecie, gdzie poznaje nowych przyjaciół i ich kulturę.

John Flanagan – „Wilki Arazan”

Epicka opowieść o honorze, przyjaźni i wielkiej przygodzie.
Zwiadowcy powracają w nowej, mrożącej krew żyłach przygodzie!
Tym razem Will i Maddie wyruszają z pomocą do dalekiej Celtii – górzystej i nieprzyjaznej dla wędrowców krainy, której mieszkańcy nie słyną z otwartości i gościnności. Tamtejszą ludność prześladują tajemnicze bestie. Podobno za atakami na wieśniaków stoi wataha wilków olbrzymich – mitycznych stworzeń, które według jednych wyginęły setki lat temu, a według innych w ogóle nie istniały.
Zwiadowcy nie zdają sobie sprawy, że tym razem przyjdzie im się zmierzyć z zupełnie nowym przeciwnikiem, którego nie da się powstrzymać zwykłymi strzałami. Oboje będą musieli pokonać swoje lęki, Will powróci wspomnieniami do swojego poprzedniego pobytu w Celtii i zmierzy się z trudną przeszłością, a Maddie z niebywałą odwagą stawi czoło prawdziwemu złu.
Czy podczas tej niebezpiecznej, pełnej tajemnic wyprawy zwiadowcy przekonają się, że w legendach i mitach jest ukryte ziarno prawdy?

Magdalena Kordel – „Zagubiony anioł”

Nie jest samotny ten, kto ma kogoś do kochania.
Rok temu Michalina odważyła się wypowiedzieć skryte życzenia, a dziś aż trudno jej uwierzyć we własne szczęście. Mała Klara, zakochany po uszy Konstanty i troskliwa Nela każdego dnia przypominają jej o tym, jak wielką moc mają anioły. Pierwsze święta w ich nowym domu będą dokładnie takie, jak zaplanowała – wypełnione zapachem mandarynek, melodią wspólnie śpiewanych kolęd i magią świętowania tych szczególnych dni w gronie najbliższych.
Jednak nie dla wszystkich grudzień jest czasem radosnych przygotowań. Haśka oddałaby wiele, aby zapewnić swojej córeczce ciepło i bezpieczeństwo. Ukrywając się z Tosią przed ludźmi, którym nigdy nie powinna ufać, czuje, że jest sama przeciwko światu. I że jak nigdy dotąd potrzebuje jakiegoś znaku. Czegoś, co dałoby jej choć cień nadziei na to, że ona i jej córeczka mają szansę na chleb, którego nie zabraknie, grube rękawiczki i rozgrzany piec. Na to, żeby kochać. Na zwyczajne życie. Bez fajerwerków. Ot, normalne, codzienne bycie razem.
Gdy Michalina po raz pierwszy spotyka zziębniętą i samotną dziewczynę z maleńkim dzieckiem, widzi w niej cząstkę siebie z przeszłości. Wraz z najbliższymi postanawia podarować jej to, co najcenniejsze – nadzieję na lepsze jutro. Jednak czy Haśka będzie gotowa zaufać aniołom, które los postawi na jej drodze?

Sylwia Chutnik, Roksana Jędrzejewska-Wróbel i inni – „Zagadki babci”

„Zagadki babci” to prawdopodobnie pierwsza w Polsce antologia poświęcona babciom. W zbiorze znalazło się siedmioro znakomitych autorów: Sylwia Chutnik, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Ewa Winnicka oraz siedem premierowych opowiadań pełnych czułości, ciepła, humoru, dobrej energii, nieoczywistych zwrotów akcji. Autorki i autorzy przyglądają się swoim bohaterkom z wielu perspektyw, wzruszają, śmieszą, ale nie uciekają od powagi. Całość pięknie zilustrowała Oksana Draczkowska – ukraińska artystka.
Wszystkie opowieści łączy przekonanie, że także babcie mają swoje tajemnice i zagadki do odgadnięcia…
Czy babcię można wymyślić? A co, jeśli jest szefową gangu? Czy naprawdę zamieniła się w wilkołaka? Czy potrafi przegrywać w scrabble? Co się stanie, gdy złamie nogę? Czy umie pływać i kierować barką? Czy babcia może kochać bez pamięci?
Odpowiedzi na te pytania (oraz wiele innych) znajdziecie się w Zagadkach babci. To idealna książka na prezent i do wspólnej, wielokrotnej lektury!

Joanna Bator – „Ucieczka niedźwiedzicy”

„Ucieczka niedźwiedzicy” to wielowarstwowa historia o nierzadko dramatycznym uwalnianiu się z dotychczasowego życia, o poszukiwaniach w mrokach niepamięci wydarzeń – bolesnych i świetlistych – które mogą stać się bramą do wolności, nowym otwarciem. W świecie, który misternie tworzy Joanna Bator, postaci pojawiają się i znikają, kiedy najbardziej ich potrzebujemy, ale i w najmniej spodziewanych momentach.
Kobieta szukająca idealnego domu dla swojej rodziny, anglojęzyczny żółw we wrocławskim ogródku, zapomniane piętro wałbrzyskiego hotelu Sudety, nawiedzające na pozór zwyczajną rodzinę jednookie licho, małżeństwo szukające drogi do siebie na greckiej wyspie, japoński kochanek idealny – gęsta sieć tej niezwykłej opowieści oplątuje czytelnika, on zaś musi znaleźć najważniejszy dla siebie wątek, za którym będzie podążał w tej fascynującej, pełnej pułapek i niespodzianek podróży.

Alicja Mikołajczak – „Co tu gra?”

Tymek ze swoją mamą są w parku. Nagle rozpoczyna się niesamowity koncert. Kto tak pięknie gra? Do orkiestry przyłączają się kolejne zwierzęta: wiewiórka, jeż, dzięcioł, pan kukułka, kaczki. Deszcz również chce zagrać. Mama i Tymek uciekają przed deszczem, a na ławce zostawiają swój niezwykły parasol.
Polubiłeś bohaterów tej opowieści? Koniecznie sięgnij po „Stary parasol” i poznaj ich nowe przygody!
„Już czytam. Pierwsze czytanki” to seria do nauki czytania, podzielona na dwa poziomy. Książki (poziom pierwszy) służą w początkowej fazie nauki czytania: tj. do czytania globalnego i sylabowego oraz oglądania ilustracji. W książce zawarte są również zadania ćwiczące spostrzegawczość oraz słowniczek trudniejszych wyrazów.

Przemysław Borkowski – „Prawo matki”

Pierwsza część nowego cyklu Przemysława Piotrowskiego, autora bestsellerowych kryminałów z komisarzem Igorem Brudnym!
Luta Karabina, kiedyś jedna z najlepszych kobiet w siłach specjalnych, obecnie zarabia na życie pracując na platformie wiertniczej u wybrzeży Norwegii. Samotnie wychowuje dwójkę dzieci i spędza z nimi każdą wolną chwilę.
W trakcie rodzinnego wypoczynku dochodzi do tragedii – jej córka zostaje porwana!
Czas ucieka, działania policji nie dają rezultatów, a przecieki świadczą, że dziewczynka padła ofiarą wyjątkowo brutalnej szajki handlarzy żywym towarem. Kobieta nie ma wyjścia, bierze sprawy w swoje ręce. Rozpoczyna się dramatyczna walka o odzyskanie córki. Do śledztwa dołącza Zygmunt Szatan, twardy glina i tropiciel, który ma do wyrównania rachunki sprzed lat.
Luta – czy tego chce czy nie – też musi wrócić do swojej mrocznej przeszłości.
To w niej znajduje się klucz do odzyskania ukochanej córki…

„12 opowieści o superbohaterach. Marvel Spider-Man”

Spider-Man w szalonych konstelacjach – we wspólnych akcjach z przyjaciółmi i w zaciętych potyczkach z wrogami. Dwanaście ekscytujących historii z życia Człowieka-Pająka pozwoli młodym czytelnikom spotkać się z ulubionymi superbohaterami, którzy razem z nim przeżywają emocjonujące przygody na ścieżce walki ze złem.
Kolejna odsłona sensacyjnego uniwersum Marvela.
Wydanie z okazji 60. urodzin Spider-Mana.

 

Opisy i okładki książek pochodzą ze strony lubimyczytać.pl

Tło grafiki: freepik.com

Click to listen highlighted text!