2 lutego br. o godz. 16:30 w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury gościłyśmy naszą lokalną poetkę – panią Renatę Sałęgę. Spotkanie z panią Renatą promowało jej tomik wierszy pt.: „Zobacz, jak jest cudownie…”, który dzięki wsparciu Gminy Końskowola, Lubelskiego Banku Spółdzielczego i Drukarni ELKO został wydany przez Bibliotekę pod koniec roku 2022. Spotkanie poprowadziła instruktorka GOK – Joanna Dziewięcka-Oroń, zadając wnikliwe pytania naszej poetce tak, abyśmy mogli ją lepiej poznać. Pani Renata chętnie opowiedziała o swoim dzieciństwie, rodzinie oraz o tym jak ważny w jej życiu jest Bóg. Podczas spotkania bliskie osoby Pani Renaty przeczytały kilka wierszy z tomiku, a czas umilił uczestnikom pan Dariusz Gołąb, który zaśpiewał utwór „Dałeś mi wszystko…”, do której Pani Renata napisała tekst. W tle został puszczony klip do tej piosenki. Po spotkaniu uczestnicy mogli zadawać pytania autorce, zakupić książkę i uzyskać w niej autograf poetki. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na mały poczęstunek przy akompaniamencie pana Dariusza.

Pani Renata pochodzi z Młynek, wiersze pisze od najmłodszych lat, a w wolnych chwilach wyszywa obrazy haftem krzyżykowym, wykonuje obrazki metodą decoupage, tworzy kompozycje florystyczne oraz organizuje akcje charytatywne. Wiersze – jak sama autorka pisze – dojrzewały wraz z nią.

Wydawnictwo zostało zilustrowane linorytami instruktorki GOK – Olgi Sułek. Tomik dostępny jest do zakupu u Autorki lub w Bibliotece w cenie 25 zł. Dziękujemy Pani Renacie oraz wszystkim uczestnikom za przemiły wieczór 😊

Biblioteka prowadzi działalność wydawniczą. W ramach tej działalności ukazały się: „Opowiadał mi pradziadek. Mity, legendy, wydarzenia niezwykłe ziemi końskowolskiej i okolic” (2009), „Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki” Zbigniewa Kozaka z ilustracjami Jolanty Wawer (2013) oraz „Wiersze” Henryka Sułka (2018).