Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Robert Fabbri – „Cesarz Rzymu”

Jest rok 67. Przed Wespazjanem stoją dwie, równie złe opcje: wypełnić rozkaz Nerona i stłumić bunt w Judei lub porwać się na rzecz nie do pomyślenia i sabotować własną kampanię. Zbyt szybki sukces narazi go na gniew zazdrosnego szaleńca w purpurze; za porażkę czeka go surowa kara. Od podjętej decyzji zależy los nie tylko jego samego, lecz także ukochanego syna Tytusa i całej armii.
Nie wie jeszcze, że Neron odebrał sobie życie, a Rzym pogrążył się w chaosie wojny domowej o polityczną sukcesję. Brat Wespazjana, Sabinus, musi lawirować między fakcjami bezwzględnego oportunisty Aulusa Witeliusza i szlachetnego, lecz słabego Marka Salwiusza Otona. Aby zapewnić rodzinie bezpieczeństwo, może liczyć tylko na własny spryt.
W Italii bezkrólewie i zwalczający się uzurpatorzy, w Judei zwarta, sprawdzona w boju i oddana mu siła – to może nareszcie być czas Wespazjana, by osiągnąć, co przepowiedziały liczne wróżby: przejąć władzę nad imperium. Czy się na to zdecyduje i w końcu doczeka tronu?

Alexander Steffensmeier – „Krowa Matylda i zaginiona paczka”

Matylda ma dziś wyjątkowo dużo paczek do rozniesienia sąsiadom. Gospodyni czeka na nowe słoiki do dżemu truskawkowego. Jednak właśnie ta paczka niespodziewanie zaginęła. Matylda musi ją koniecznie odnaleźć! W pośpiechu razem z listonoszem przeszukuje całą drogę ze wsi do gospodarstwa. Nikt jednak nie znalazł paczki. Matylda nie poddaje się i wpada na świetny pomysł!
Burzliwa ekspedycja poszukiwawcza z wieloma niespodziankami, wesołymi kurami i prawdziwym happy endem!

Witold Banach – „Czartoryscy czyli wieczna pogoń”

W pogoni za majątkiem, pozycją, koroną i… szczęściem!
Pogoń – nazwa herbu Czartoryskich, w trafny sposób oddaje historię tego prężnie działającego i wpływowego rodu. Autor książki – Witold Banach – podkreśla, że rodzina ta bardzo przemyślanie i konsekwentnie dążyła do zdobycia magnackiego prestiżu, przeprowadzenia reform państwa, a nawet zdobycia tronu, które to osiągnięcia obrała sobie za cel.
„Czartoryscy, czyli wieczna pogoń” to pozycja, która w zaskakującym stylu ukazuje etapy ich drogi na polityczny szczyt, z uwzględnieniem wielu ważnych i przełomowych momentów, zarówno dla poszczególnych członków książęcej familii, jak i całej Rzeczpospolitej. Losy rodziny i kraju splatają się tworząc wartką opowieść, pełną sukcesów i zwycięstw, ale także intryg i starć. Na zakończenie nie zabraknie historii o skomplikowanych losach kolekcji Czartoryskich oraz o muzealnej transakcji stulecia i kontrowersjach z nią związanych.

Robert Małecki – „Wiatrołomy”

Nic tak nie łamie życia jak dążenie do prawdy.
Pierwszy tom nowej serii kryminalnej Roberta Małeckiego.
Zbrodnia doskonała nie istnieje. Przestępcę, który sądzi, że uniknął kary, w każdej chwili może dosięgnąć sprawiedliwość. Policjanci z bydgoskiego Archiwum X mają bowiem jeden cel – odkryć prawdę i ukarać winnych.
Grudziądz. Początek lat dziewięćdziesiątych. W rodzinie Witbergów pojawia się wymarzony syn, ale sielanka trwa krótko. Niebezpieczni i bezkarni gangsterzy porywają z domu dwumiesięcznego Filipa. Zdruzgotani rodzice zrobią wszystko, by odzyskać dziecko. Policja drepcze w miejscu, a tropy prowadzą donikąd.
W sprawie pojawiają się kolejni podejrzani, ale śledczym nie udaje się odnaleźć chłopca.
Trzy dekady później komisarz Maria Herman przechodzi osobiste piekło, próbując uwolnić się od podstępnego nałogu. Jej zawodowym partnerem zostaje Olgierd Borewicz, który boleśnie mierzy się z konsekwencjami błędnych decyzji z przeszłości. Wspólnie wyruszają do Grudziądza, by rozwikłać tajemnicę porwania dziecka Witbergów. Jeszcze nie wiedzą, że droga do prawdy doprowadzi ich na krawędź otchłani.

Robert Galbraith – „Serce jak smoła”

W agencji detektywistycznej Cormorana Strike’a i Robin Ellacott zjawia się roztrzęsiona młoda kobieta i błaga o rozmowę. To Edie Ledwell, współtwórczyni popularnej kreskówki „Serce jak smoła”. Od jakiegoś czasu prześladuje ją w Internecie osoba posługująca się nickiem Anomia. Zdesperowana Edie prosi o ustalenie jej prawdziwej tożsamości, jednak Robin z kilku powodów odmawia przyjęcia sprawy.
Jakiś czas później na cmentarzu Highgate, gdzie rozgrywa się akcja kreskówki, zostaje popełniona wstrząsająca zbrodnia. Poruszeni nią Robin i Cormoran przyjmują zlecenie schwytania mordercy. Para detektywów musi zmierzyć się z wirtualną rzeczywistością i wniknąć w skomplikowaną sieć nicków, sprzecznych interesów i nabrzmiałych konfliktów.
Jednocześnie zarówno Robin, jak i Cormoran nieudolnie próbują poukładać swoje życie osobiste.

Agata Przybyłek – „Ta chwila jest nasza”

Jeden zwyczajny dzień. Dwa zupełnie odległe światy. I trzy dni pełne namiętności.
Dla Julii to najgorszy dzień w życiu. Nie dostała pracy, z którą wiązała spore nadzieje. Musi opuścić ukochane miasto i wrócić na wieś, do domu rodzinnego. Dziewczynę przepełnia żal, jej plany legły w gruzach.
Paweł ma powody do radości. Negocjacje, które prowadził, zakończyły się podpisaniem intratnego kontraktu. Mężczyzna nie jest jednak w nastroju do świętowania.
Ścieżki tych dwojga krzyżują się na gdańskiej plaży. Ona siedzi na piasku, ociera łzy i wpatruje się w fale. On patrzy tylko na nią…
Wspólny weekend pełen długich rozmów i miłosnych uniesień mija zbyt szybko. Zaczyna się kolejny zwyczajny tydzień, a wraz z nim powrót do szarej rzeczywistości i zobowiązań, które czekają gdzieś daleko.
Tylko jak dalej żyć, gdy serce zostało w Gdańsku?

Dorota Gellner – „Cukiernia pana Pączka”

Te „słodkie historyjki” słynącej z przedniego dowcipu Doroty Gellner z pewnością podbiją serca małych i dużych Czytelników. Bo to i humor sytuacyjny (od kolejnych odsłon z pechowym szwarccharakterem Lepką Rączką poczynając), i językowy (ileż tu gier słówek i półsłówek).
A przy tym galeria prześmiesznych postaci łasuchów: od małej Mani do cienkiej damy, przez… dziki, owce, zajączki i łakome stworki. A takiego dzielnego pajączka, oburzonej myszki czy zawiedzionej wrony naprawdę nigdzie indziej nie spotkacie.
Podobnie jak jedynego w swoim rodzaju pana Pączka o złotym sercu, właściciela cukierni pełnej niecodziennych klientów, pachnącej – oczywiście – pączkami, bajaderkami, ptysiami, tortami i rurkami z kremem (lub bez – w wersji dla hydraulików), sernikami, mazurkami, faworkami, makowcami i… absolutnie pyszną zabawą literacką. Apetyt rośnie w miarę czytania!

Delilah S. Dawson – „Minecraft. Łowcy mobów. Misja Nether”

Bracia Chug i Tok mieszkają w miasteczku Róg Obfitości i prowadzą własny sklep. Tok marzy o produkcji cudownych mikstur. Eksperymentuje, co jakiś czas powodując niefortunne eksplozje. Chciałby wrócić do leśnego dworu, ale dorośli nie pozwalają dzieciom oddalać się od miasta.
Pewnego ranka Chug widzi, że łóżko brata jest puste. Tok zniknął, a wraz z nim zniknęły ze sklepu wszystkie mikstury. Skradziono też krzewy słodkich jagód, należące do Dawny, matki Jarra – największego łobuza w mieście. Przepadł także sam Jarro. Prawdopodobnie i on, i Tok zostali porwani.
Chug, Mal i Lenna wyruszają na poszukiwanie chłopców, chcą też rozwiązać zagadkę kradzieży mikstur i jagód. Odnajdują Jarro, który przyłącza się do nich. Po początkowych kłótniach i sporach, dogadują się jednak i we czwórkę kontynuują wyprawę. Tropy prowadzą do dworu i do portalu Nether. Chug, Mal, Lenna i Jarro docierają wreszcie do Netheru. Są już w innym wymiarze. Pietrzą się przed nimi przeszkody. Walczą nie tylko z tajemniczymi mobami: hoglinami, piglinami. Walczą ze zmęczeniem. Ale się nie poddają. Wreszcie ich oczom ukazuje się czarna forteca, gdzie bandyci przetrzymują Toka…
Czy uda im się uratować przyjaciela? Czy mają szanse na odzyskanie cennych mikstur?

Katarzyna Janus – „Przystanek Toskania”

Kiedy Julię niespodziewanie porzuca mąż, wydaje się, że nic dobrego już jej w życiu nie czeka. Jednak coś się kończy zazwyczaj po to, aby mogło się zacząć coś nowego. Być może to czas, aby zadbać wreszcie o siebie, aby spełnić swoje marzenia. Tymczasem Julia od wielu lat ma jedno marzenie.
Jedno, ale za to wielkie – zamieszkać w słonecznej Toskanii.
Gdy mija pierwszy szok, kobieta wyjeżdża jako pielęgniarka do pracy do Włoch… tam na jej drodze pojawiają się nowi mężczyźni, którzy mogą odmienić jej życie. Wzruszająca opowieść, której akcja dzieje się w pięknej toskańskiej scenerii i miasteczkach niekoniecznie znanych z popularnych przewodników. Do tego wszystkiego zapachy kuchni włoskiej kuszące bezustannie i historia wielkiej miłości. Bo bez miłości nic przecież nie ma sensu…

Katarzyna Ryrych – „Porwie nas wiatr”

Finałowy tom sagi „Czarna walizka”.
Dobry autor dba, aby doprowadzić do końca wszystkie wątki. „Każde pytanie musi dostać odpowiedź” – mówi Finnegan Flaherty na łożu śmierci.
Kto jeszcze pojawi się w tej opowieści – i w jakim celu? Czy warto było zaglądać do pamiętnika Chai? Czy warto szukać ludzi, którzy już odeszli?
A przede wszystkim – jaki jest sens cofać się w przeszłość? Co przyniesie podróż do miejsc należących do innego czasu?
Czas przeplata ludzkie ścieżki, przecinają się ślady i życiorysy.
A wszystko po to, aby się przekonać, że tak naprawdę to nie wiemy o sobie nic.

Remigiusz Mróz – „Kabalista”

Tym razem behawiorysta będzie musiał zmierzyć się z najgorszym koszmarem.
Półtora roku po tym, jak Małgorzata Rosa wyjechała do Warszawy, szefostwo stacji telewizyjnej chce, by dziennikarka wróciła do rodzinnego miasta. Ma przygotować materiał na temat ofiary gwałtu, której opolska prokuratura odmówiła pomocy.
Zeznania dziewczyny zostały uznane za niewiarygodne, sprawcy nigdy nie zaczęto szukać, a śledztwa nie wszczęto. Kiedy Rosa zjawia się na miejscu, orientuje się, że w Opolu panuje zmowa milczenia. Nie ma innego wyjścia, niż zwrócić się do jedynej osoby w prokuraturze, której ufa.
Gerard Edling został jednak odsunięty na boczny tor przez nową szefową i nie jest w stanie zaoferować pomocy. Dziennikarce udziela jej niespodziewanie lokalny jasnowidz, od lat odnajdujący zaginione lub martwe osoby, zwany Kabalistą z Chabrów.

Holly Webb- „Kucyk z leśnej polany”

Daria uwielbia obserwować kucyki żyjące dziko w pobliskich lasach. Zwierzęta wyglądają zjawiskowo, ale dziewczynka jeszcze nigdy nie odważyła się podejść do nich bliżej.
Jednak pewnego dnia dzieje się coś niezwykłego… Uroczy srebrzystobiały kucyk niespodziewanie zbliża się do Darii. Czy to początek wielkiej przyjaźni?
„Na ratunek zwierzętom” to książki, które uczą wrażliwości. Autorką jest Holly Webb, znana dzięki bestsellerowej serii „Zaopiekuj się mną”. Tytuły skierowane są do dzieci w wieku 6-8 lat i charakteryzują się prostym tekstem i dużą czcionką. W środku znajdują się ilustracje, które z pewnością uatrakcyjnią lekturę każdemu dziecku.

 

 

Opisy i okładki książek pochodzą ze strony lubimyczytać.pl

Tło grafiki: freepik.com

Click to listen highlighted text!