Zapraszamy na wernisaż wystawy akwareli nietuzinkowej artystki – Katarzyny Kmiecik.

Katarzyna Kmiecik (ur. 1988) to mieszkająca w Puławach artystka i ilustratorka, znana z przepełnionych światłem, nastrojowych pejzaży, którymi zabiera widza do świata rodem ze snu. W jej obrazach stale powtarzają się motywy lasów i chmur, ponieważ darzy je szczególnym sentymentem, sięgającym wczesnych lat dzieciństwa. Jak sama mówi: zawsze patrzy na otaczający ją świat oczami dziecka, chłonąc i zapamiętując wszystkie jego kolory i najmniejsze skąpane w świetle detale.
Zaczęła tworzyć jako dziecko i nigdy nie przestała, a jej pasja w końcu przerodziła się w coś więcej. Po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej założyła autorską Szkołę Rysunku KRESKA, gdzie do tej pory uczy rysunku i malarstwa hobbystów w każdym wieku. Jej pierwszy kurs online na portalu DOMESTIKA ma już ponad 22 000 uczniów na całym świecie. Ponadto, Katarzyna regularnie współpracuje z polskimi i zagranicznymi markami przy organizacji akwarelowych warsztatów online.

Katarzyna reprezentowała Polskę na wielu międzynarodowych wystawach akwareli, m. in. Fabriano In Acquarello we Włoszech (lata 2018-2023) oraz International Watercolour Exposition w Albi we Francji (lata 2022-2023).

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

2018  Wyróżnienie dla najlepszej pracy (nagroda sponsora) na grupowej wystawie pt. „Magia Miejsc”
2021  Główna nagroda w konkursie „Winter Atmosphere” organizowanym przez czasopismo „The Art of Watercolour”
2022  Top Rising Star Award („Wschodząca Gwiazda”) w konkursie International Watercolour Masters (IWM2022)
2022  Wyróżnienie w III edycji międzynarodowego konkursu Women In Watercolor
2023  II miejsce w konkursie podczas Festiwalu Akwareli „Fineness” w Rybniku
2023  Juror w IV edycji międzynarodowego konkursu Women In Watercolor

Wernisaż odbędzie się 6 października o godz. 17:00.

Podczas wydarzenia artystka zdradzi tajniki swojego warsztatu w trakcie tworzenia na żywo.

Wystawę będzie można oglądać w siedzibie GOK do końca listopada.

Serdecznie zapraszamy!