Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

W 2023 r. GOK – Biblioteka Publiczna w Końskowoli otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”. Na realizację zadania przyznano kwotę 9692 zł.
Dzięki tym środkom końskowolska biblioteka zakupiła 125 książki, dla dorosłych czytelników 89 książek, dla dzieci i młodzieży – 28, popularnonaukowych – 8 oraz usługę zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i audiobooków na platformie Legimi w liczbie 30 kodów dostępu miesięcznie przez okres jednego roku.
Zapraszamy do biblioteki po nowości z literatury pięknej i popularnonaukowej 🙂

Katalog on-line zbiorów dostępny na stronach:
https://www.gok.konskowola.pl/biblioteka/
http://opac.pbp.pulawy.pl/

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W ramach Programu zdefiniowany został „Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1.” Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych jest bezpośrednią kontynuacją
i rozwinięciem Priorytetu 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w latach 2016–2020 oraz wcześniejszego programu własnego Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.
Grupą odbiorców docelowych są czytelnicy i użytkownicy bibliotek publicznych, którzy w ramach wsparcia NPRCz 2.0 będą mogli korzystać z udoskonalonej i poszerzonej oferty bibliotek publicznych obejmującej zarówno aktualizowane w trybie ciągłym i systematycznie uzupełniane o nowości wydawnicze księgozbiory bibliotek, jak i formy zdalnego dostępu, umożliwiające użytkownikom bibliotek dostęp do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

Click to listen highlighted text!