GOK w Końskowoli zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa pani Anny Butryn w czwartek 11 listopada 2023 r. o godz. 19.00.
Anna Butryn jest mieszkanką Olesina w gm. Kurów. Od kilku lat realizuje swoją największą pasję, którą jest malowanie. Uczestniczy w plenerach malarskich i warsztatach, a swoje prace prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Należy do nieformalnej grupy malarzy-amatorów pod nazwą „Puławska Akademia Plastyczna” oraz do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie. Anna rysuje ołówkiem i piórkiem ale najchętniej tworzy w technice malarskiej, jaką jest akwarela. W zbiorach artystki znajduje się dużo nastrojowych pejzaży i pięknych kwiatów. Niekiedy, źródło malarskich inspiracji stanowi także architekturze. Obrazy artystki charakteryzują się harmonijną i spójną gamą kolorystyczną i miękkim światłem, które delikatnie otula całą barwna kompozycję.