Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

W ubiegły wtorek, 18 czerwca, w sali konferencyjnej GOK-u odbyło się kolejne spotkanie z cyklu podróżniczego, które organizowane jest przez naszą Bibliotekę. Tym razem, nie „Kobieta w podróży” a „Mężczyzna w podróży” – nasz wierny czytelnik pan Jerzy Stępień opowiedział nam o swoim wakacyjnym wyjeździe do Tunezji, gdzie wybrał się 5 lat temu ze swoją żoną.
Wycieczka obejmowała takie miasta jak Sidi Bou Said, Tunis, Kartagina, Monastyr, Kairouan, Chebika czy wyspa Djerba i była połączona z kilkudniowym wypoczynkiem.
Nasz czytelnik zwiedził wiele słynnych tunezyjskich miejsc, także sakralnych. Odwiedził miasteczko Tataouine, w którym kręcone były sceny pustynne „Gwiezdnych wojen” (część IV: Nowa nadzieja). Zwiedził także stolicę Tunezji – Tunis, obejrzał wspaniałe, starożytne zabytki Kartaginy, jeździł na wielbłądzie, a także był w rezerwacie pełnym krokodyli, które miał okazję oglądać z bliska.
Ponadto widział jak na biednych, pustynnych terenach wyglądają domy Tunezyjczyków, które – żeby było mieszkańcom chłodniej – są wykopane w ziemi.
Pan Jerzy chętnie opowiadał o życiu Tunezyjczyków, ich architekturze, kulturze i historii. Podzielił się z nami także tym, dlaczego na swój wypoczynek wybrał Tunezję oraz jak bardzo zaskoczył go upał, który sięgał nawet 40 stopni Celsjusza.
Podczas słuchania opowieści naszego gościa mogliśmy obejrzeć zdjęcia z tej pięknej podróży. Na koniec spotkania, próbowaliśmy tunezyjskich przysmaków, takich jak sałatka z kaszą kuskus, które specjalnie na tę okazję przygotowała pani kierownik Biblioteki – Bożena Rybaniec.
Dziękujemy wszystkim słuchaczom za przybycie, a w szczególności naszemu czytelnikowi panu Jerzemu za to, że zechciał podzielić się z nami swoimi wspomnieniami i wrażeniami z tej podróży.

 

 

Click to listen highlighted text!