Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Zespoły muzyczne i kapele

Zespół wokalno-instrumentalny,,Pechowcy”, był jednym  z pierwszych działających na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, powstał w październiku 1976 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Szczepana Mścichowskiego, który był również jego członkiem. Przez lata na kartach historii zaznaczyły się również inne zespoły, m.in.:

 • Zespół wokalno-instrumentalny ,,Transfer”
 • Zespół instrumentalno-wokalny  „Vant – Art” (1996 rok)
 • Zespoły poezji śpiewanej – instruktorzy Z. Barankiewicz i M. Oleskiewicz
 • Zespół bluessowy ,,Zły Sen”
 • Zespół instrumentalny ,,Kwartet Jazzowaty „
 • Zespół rockowy ,,Alternatywa”
 • Zespoły wokalne ,,Uśmiech” „Tchnienie”

Do zespołów i kapel działających na terenie Gminnego Ośrodka Kultury do dziś należą:              

 • Kapela Podwórkowa ,,Końskowolskie Chopaki”

Zespół powstał w 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskowoli. W skład zespołu wchodzi czterech przesympatycznych chopaków: Witold Stonio – ,,Broncio”, Waldemar Pasternak ,,Bolcio”, Barbara Grzegorczyk ,, Czesio”, Tadeusz Salamandra ,,Jantoś” – założyciel i instruktor prowadzący.

Repertuar kapeli stanowią piosenki stylistyczne z gatunku folkloru miejskiego, których treść wynika z obserwacji rzeczywistości, śmiesznostek i uroków życia. Uzupełnieniem są znane i lubiane piosenki muzyki popularnej, biesiadnej, ludowej a także utwory własne, do których muzykę i tekst pisze Tadeusz Salamandra. Zespół idealnie sprawdza się podczas imprez plenerowych, takich jak Dożynki czy Dni miejscowości, jak również w kameralnej atmosferze spotkań i uroczystości okolicznościowych, stąd też w swoim dorobku ma niezliczona ilość koncertów na terenie powiatu a także województwa.

Zespół koncertował m.in.: w Lublinie, Kazimierzu, Janowcu, Baranowie, Nałęczowie, Puławach, Wąwolnicy, Gniewoszowie   i wielu innych miejscowościach. W 2015 roku. Kapela została odznaczona Nagrodą Starosty Puławskiego za osiągnięcia               w dziedzinie kultury.

 • CYGAŃSKA BRAĆ

Zespół powstał 2014 roku z inicjatywy Tadeusza Salamandry, instruktora GOK w Końskowoli – w bieżącym roku obchodzi więc     5-cio lecie swojej działalności. Zespól uzupełniają: Barbara Grzegorczyk, Agata Pasternak, Kamila Koszałka, Waldemar Pasternak. Cygańska brać, jak wskazuje nazwa, wykonuje muzykę z gatunku folkloru romskiego, oraz utwory własne. Koncertując w wielu miejscowościach powiatu i województwa, zespół zaskarbił sobie ogromną sympatię publiczności.

 • Końskovolan ConraBand

To najmłodszy zespół, działający w naszym Ośrodku Kultury. Powstał w 2017 roku. Zespół wykonuje instrumentalną muzykę kameralną z gatunku muzyki filmowej, klasycznej, a także światowe przeboje muzyki rozrywkowej we własnych aranżacjach instruktora T. Salamandry. Ważnym elementem działalności zespołu są utwory patriotyczne oraz muzyka religijna. W skład zespołu wchodzą : Grzegorz Dworzyński – skrzypce, Milena Salamandra – flet, saksofon altowy, Cezary Furtak – saksofon altowy, Piotr Osiak – instrumenty klawiszowe, akordeon, Tadeusz Salamandra- saksofon altowy, sopranowy, trąbka, melodyka.

 • Końskowolska Kapela Ludowa

Istnieje od 2011 roku pod kierownictwem Piotr Osiaka. Liczy  11 osób. Kapela uświetnia swoimi występami różne imprezy regionalne i nie tylko. Kilka razy występowała na Dożynkach Powiatowych. W 2014 r została zaproszona na Centralne Dożynki w Spale. Otrzymała tez wiele nagród i wyróżnień od Starosty Puławskiego i Wojewody Lubelskiego za krzewienie kultury i folkloru.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Click to listen highlighted text!