Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – organizator projektu „Muzeum na kółkach” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli – partner lokalny zapraszają do udziału w wydarzeniach towarzyszących wizycie wystawy edukacyjnej „Muzeum na kółkach” w Końskowoli.

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA

Otwarcie pawilonu wystawowego godz. 9.00 – 15.00 Rynek
Seans kinowy dla dzieci godz. 10.00 w GOK

11 Maja – Ratusz
Otwarcie pawilonu wystawowego godz. 10.00 – 16.00 Rynek
Konkurs kulinarny inspirowany kuchnią żydowską – rozstrzygnięcie godz.11.00
Spacer szlakiem dziejów końskowolskich Żydów – godz. 12.00 (zbiórka pod Ratuszem)

12 maja – Rynek
Otwarcie pawilonu wystawowego godz. 9.00 – 15.00 Rynek
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej końskowolskich Żydów zamordowanych przez Niemców w l. 1942-1943 – godz. 13.00
Spacer szlakiem dziejów końskowolskich Żydów godz. 14.00 (zbiórka pod Ratuszem)

Podczas wydarzenia odwiedzający wystawę będą mogli obejrzeć w Ratuszu wystawę „Symbolika w tradycji żydowskiej”, pobrać bezpłatny egzemplarz „Kajetu końskowolskiego” p.t.: Żydzi Końskowoli oraz kartę startową gry terenowej „Śladami końskowolskich Żydów”. Każdy uczestnik, który ukończy etapy gry otrzyma drobny upominek.

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYDARZEŃ