Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Dni Końskowoli – historia

Od 1970 roku „Dni Końskowoli” były dużą imprezą,  brali w niej udział mieszkańcy nie tylko Końskowoli. Obchody trwały dość długo, np. w 1976 roku odbywały się od 22 sierpnia, a kończyły się dożynkami 12 września. W tym czasie było wiele imprez, konkursów, rozgrywek sportowych z różnych dyscyplin, wystaw i wieczorków tanecznych prowadzonych przez puławskich prezenterów. Cała osada przybierała odświętny wygląd, ponieważ imprezy odbywały się w różnych miejscach.

W 1980 r. „Dni Końskowoli”odbywały się na stadionie przy rzece Kurówce. Zorganizowano Zlot Turystów Motorowych Wsi pt. „Szlakiem Walk o Wyzwolenie Społeczne na Lubelszczyźnie”. Miały miejsce turnieje zakładów pracy oraz zawody i pokazy strażackie. Barwne korowody w których uczestniczyli poprzebierani członkowie rodzimych zespołów, a nawet mieszkańcy. Występował też miejscowy zespół „Powiśle”, a wieczorem organizowana była zabawa.Odbywały się czyny społeczne, a na zakończenie prac rozpalano ognisko.

Od 1982 do 2001 roku„Dni Końskowoli” odbywały się przed Ratuszem w Rynku. Od 1993 roku w cykl obchodów zapisał się „Konkurs wiedzy o Końskowoli”, przygotowany i przeprowadzony przez Gminną Bibliotekę Publiczną.

W ramach obchodów „Dni Końskowoli” od 1995 roku miały miejsce Biegi Sztafetowe Młodzieży ze Szkół Podstawowych o Puchar Wójta.

Pierwsze Międzyszkolne Rozgrywki Piłkarskie o Puchar Dyrektora GOK były przeprowadzone od 1999 roku.

W 1996 roku odbyły się I wybory „Miss Nastolatek”. Z grona kilkunastu kandydatek wybrano Miss – Lucynę Sułek. 

W następnym roku do konkursu przystępowało coraz to mniej kandydatek i od 1999 roku wybory się nie odbywały.

Od 2000 – 2015 roku rozgrywane były Turnieje Koszykówki o Puchary Dyrektorów GOK i Gimnazjum.

Pierwsze Mistrzostwa Gminy Końskowola w Wędkarstwie o Puchar Wójta Gminy Końskowola odbyły się w 2011 rokui miały miejsce na stawach w Starej Wsi. Obecnie zmieniono termin tych mistrzostw i odbywają się przed obchodami „Święta Róży”.

W 2001 roku zorganizowana została I Wystawa Twórczości Rodzimych Artystów. Otwarcie jej odbywało się w przed dniem festynu. Wystawa jest otwierana co roku w pierwszych tygodniach czerwca. Jest to ekspozycja zbiorowa, skupiająca artystów profesjonalnych i amatorów z terenu naszej gminy, pracujących na naszym terenie lub sympatyków.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Click to listen highlighted text!